Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Fizika segítség kellene,...

Fizika segítség kellene, egyenletes mozgás stb?

Figyelt kérdés

Szóval nem értem az egészet, rajzolunk grafikonokat meg minden de akkro sem megy. Annyit megjegyeztem, hogy van egyetnletesen gyorsuló, gyorsuló, lassuló meg stb (parabola ) meg ezek és azt nem tudom mikor melyik képletet kell alkalmazni. Mert van ugye az alap a s = v x t , meg most ez az új hogy v x t^2 per 2 (tehát v - szer t a másodikon osztva kettővel) meg a v0 x t x a x t^2 / 2


Ezeket a képleteket nem értem, sőt lehet hibásan is írtam le őket.


Valaki elmagyarázná ezt az egészet??? Előre is köszi :)


2011. nov. 7. 20:13
 1/5 anonim ***** válasza:

s=v*t az az út=sebesség*idő, azaz méter=méter/secundum*secundum, ahol a secundum kiesik, tehát méter=méter. ez egyébként a v=s/t képletből következik.

v*t^2 per kettő, olyanról nem hallottam. olyan van, hogy v/t^2, azaz hány méter/secundumot gyorsul adott időegység alatt. és itt a gyorsulás függvénye egyenes, a sebességé parabola.

be kell seggelni a rövidítéseket, nincs mese :P

2011. nov. 7. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Azt nem értem mikor melyiket használjuk. Pl. parabolánál a sebesség kiszámításához, vagy egyenletesen változó mozgást hogy számolunk. :/
2011. nov. 7. 21:46
 3/5 BKRS ***** válasza:

A sebesseg-ido grafikon-t ismered?


A gorbe alatti terulet lesz a megtett ut.

Mondjuk a sebesseg v=5t


Mekkora a megtett ut a t pontig?

Hat ez az 5t ez egy egyenes, meredeksege 5.,

a t tengely es a grafikon kozott egy haromszog van.

Az alapja t hosszu, akkor a magassaga 5t

A terulete meg 5t*t/2 = 5t^2 /2


Na mondjuk mi van ha egy vizszintes vonal a sebesseg?

pl v=3

akkor ez alatt 0-to at idopontig es a t tengely felett egy teglalap van,

aminek a vizszintes oldala t hosszu, a magassaga meg 3,

tehat a terulete 3t. Tehat a megtett ut 3t lesz.


Ha a sebesseg-ido grafikonnak mas alakja van, akkor is a grafikon es a t tengely kozti teruletet fog kelleni kiszamitani.


Ha ez eddig stimmel akkor meg tudod oldani a P.4359 feladatot itt:

[link]


Probald meg, ha nem megy kerdezz; ha megy akkor meg gondold at, hogy mi az ami nem megy meg mindig es megint csak kerdezz.

2011. nov. 7. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
De ezt nem értem :( A sebességfügvéyn alatti terület kiszámítását :( Komolyan minden tantárgy jól megy egyedül ez megy nagyon gyérül :(((
2011. nov. 8. 16:41
 5/5 BKRS ***** válasza:

Nem tudod iszamitani a teruletet, vagy nem tudod miert az a megtett ut?


Ha nem tudod miert az a megtett ut, az OK, ahoz kell tudni derivalni meg integralin, hogy kideruljon.

2011. nov. 8. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!