Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » A következő feladatot adták...

Dzsuri kérdése:

A következő feladatot adták ma nekem, de hozzá szagolni se tudok. Feladat: Geostacionárius pályán mozgó műholdak késleltetésnek meghatározása, a legrövidebb és a leghosszabb távolság esetében!?

Figyelt kérdés
2011. nov. 7. 23:57
 1/4 anonim ***** válasza:

Oké, de mivel? Programot kell írni rá? Vagy excelben? (Csak mert számítástechnikához írtad.)

Egyébként itt a dolog fizikájára kel lelőször rájönni. Tisztában lenni a fogalmakkal, ami pszintén nekem is homály, az odáig oké, hogy mi az a geostacionárius pálya, na de mit nevezünk késleltetésnek?

Ha azt, hogy mennyi ideig ér oda a jel, akkor egyszerű, mivel a rádióhullámok fénysebességgel haladnak (lévén azok is fotonok), csak ki kell számolni, hogy fénysebességgel mennyi az oda-vissza út. (Vagy csak az oda? Nyilván függ attól, hogy mit értünk késleltetés alatt.) A legrövidebb távolság nyilván a műhold magassága, a legnagyobb pedig... na ehhez kell majd kcisit geometriázni. :D

Aztán persze lehet, hogy tök rossz úton indultam el.

2011. nov. 8. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Wordbe kell elküldenem kicsit plusz infókkal körbe rakva magát a számítási képletet (képlet szerkesztővel).

Ennyit adtak meg feladatként, sajnos többet én se tudok róla. Valami háromszög lesz elvileg és abból kell kiszámolni, csak honnan tudjam, hogy mi a legrövidebb és leghosszabb távolság?

2011. nov. 8. 08:35
 3/4 anonim válasza:
Kedves Gyuri nem itt kéne a házi feladat után megoldást keresni.XD
2011. nov. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Kedves Balázs, ha ennyire tudod, akkor majd megsúghatnád nekem is... :D
2011. nov. 9. 18:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!