Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki leellenőrizné az angol...

Valaki leellenőrizné az angol fogalmazásom?

Figyelt kérdés

People often argue about the good and bad things of Tv. That's why there are advantages and disadvantages too.


First of all, there are lot of documentum films, and quiz programmes. You can learn from it. If you watch News, you know that what happen in the World. You can talk about it with your friends, but the disadvantages is the people don't talk enough with each other, because you watch Tv and you haven't got free time. You don't go to your friends, because your favourite series are on the Tv.


A further disadvantages is your eyes will be bad. Tv stops people from living to the theatre, cinema, etc. You don't sports, because you will be lazy.


In the 21. century the Tv can be found every household. There are families, where everyone has own one.


Tudom, hogy egy csomó hiba van benne, elég kezdő vagyok még. Köszi annak, aki segít:)


2011. nov. 8. 18:21
 1/7 bongolo ***** válasza:

People often argue about the good and bad things of TV. There are advantages and disadvantages, too.


First of all, there are lots of documentary films and quiz programmes. You can learn from them. If you watch News, you know what happens in the World. You can talk about it with your friends, but the disadvantage is that people don't talk enough with each other, because you watch TV and you haven't got free time. You don't go to your friends because your favourite series are on the TV.


A further disadvantage is that your eyes will be bad. TV stops people from going to the theatre, cinema, etc. You don't do sports because you will be lazy.


In the 21. century TV will be found in every household. There are families where everyone owns one.

2011. nov. 8. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

People often argue about the good and bad things of Tv. That's why are adventages and disadvantages, too.


First of all, there are a lot of/lots of documentum films, and quiz programs. You can learn from it. If you watch News, you can know what happens in the world. *People can talk about it with their friends, but the disadvantages are that the people don't talk with each other, because they watch Tv and they hanven't got free time. You don't go to your friends, becaus your favourit series goes on the Tv.


A further disadvantage is that your eyes will be damaged. Tv prevents people to go theatre, cinema, etc. You don't do any sports, you will be lazy.


In the 21. century the Tv can be found every houshold. There are familie, where everyone has own one.


*Azért írtam így, mert magyarul nem volt értelmes számomra hogy "Beszélhetsz erről a barátaiddal, de a hátrányok azok hogy az emberek nem beszélnek eleget egymással, mert tévét nézel és nincs időd" nekem úgy jobb volt hogy "Az emberek beszélhetnek erről a barátaikkal, de a hátrány az, hogy az emberek nem beszélnek eleget egymással, mert tévét néznek és nincs szabadidejük"


Én se vagyok profi angolos, még csak másfél éve tanulom a nyelvet, de tavaly nulladikos voltam, szóval ragadt rám valami a heti 15 angol órából! :D

2011. nov. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindkettőtöknek, a kettőből csak sikerült egyet összehozni:)

Második te nagyon ügyes vagy akkor:) Általánosban nem is tanultad? Azt mondják, hogy német után sokkal könnyebb angolt tanulni, mint egyébként. Nekünk 5 angolunk van, így se tudok semmit, de már nem is szeretem, köszönhető az 5 órának..:/ Meg is halnék, hogyha 15 lenne..

2011. nov. 8. 23:02
 4/7 bongolo ***** válasza:

Kérdező: Ahhoz képest, hogy kezdő vagy, nem volt az eredeti annyira rossz.


Második válaszoló: ne haragudj, nem akarlak lehúzni, de elég sok hibát benne hagytál a szövegben, sőt, beletettél újakat is ("That's why are", "to go theatre", meg elírások: "becaus", "favourit", "familie"). A "programme" is jó volt brit angolul, az amerikaiak írják csak "program"-nak.


Nem állítom, hogy az én javításom tökéletes, pl. a "people" illetve "you" keveredést én úgy hagytam.

2011. nov. 9. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Második vagyok!

Ha a tanár kijavítja a fogalmazást, akkor ő is tesz bele új elemeket amik jobban passzolnak szerinte. Szerintem ezek passzoltak oda, az elírások meg annak köszönhetőek hogy magyar billentyűzettel nehezen írok angolul ilyen szövegeket, és mivel mindent aláhúz pirossal (angolul) nehezebben szűröm ki ha elírok valamit. Írásban majdhogynem jobb az angol helyesírásom mint a magyar (ez köszönhető a tavalyi 15 óra angolnak egy héten és a 0 magyarnak). Ez van. Amúgy kérdező általánosban nem tanultam angolt egyáltalán, németes voltam és általánosba a németet is nemzetiségi osztályban tanultam. Német után tényleg SOKKAL DE SOKKAL könnyebb az angol, év végén már valószínűleg megyek középfokú nyelvvizsgát tenni.

2011. nov. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen néztem én is, hogy a people-ös mondatot úgy hagytad, de kijavítottam, meg a helyesírási hibákat is kiszűrtem belőle, mert azért nem vagyok annyira kezdő, hogy ne tudnám hogy a becaus because lenne.. Tényleg köszi nektek, ma be is adtam, remélem jó lesz neki, mert azért elég sokat szenvedtem vele:)
2011. nov. 9. 17:40
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha már prevent, a prevent az -ing vonzatú.
2015. szept. 17. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!