Mi a megoldás ezekre a példákra? Letudná valaki nekem írni légyszi? Thanks


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


2011. nov. 9. 11:06
 1/2 bongolo ***** válasza:

- Konstans deriváltja 0, akkor is, ha a konstans e^4

- e^x deriváltja e^x (önmaga)

- konstanssal való szorzás deriváltját remélem tudod magad...

- e^(x+1) deriváltja szintén önmaga, mert ez egy belső függvényes dolog, és a belső függvény (x+1) deriváltja 1. A belső függvény deriválását egyébként tudod? Lentebb majd egyebként leírom a lényegét...

- függvények szorzatának (f·g) deriváltja f'·g+f·g'. A második feladatnál f=x²-5x+2, ezt ugye tudod deriválni (összegeket külön kell). g=e^x, ezt fentebb leírtam.

- függvények hányadosának (f/g) deriváltja (f'·g-f·g')/g². A harmadik feladatnál f=3+3x, g=e^x, ezek után ezt is kell tudnod

- A negyedik feladat összetett függvényes (f(g)). A külső függvény (f) a négyzetgyök, a belső pedig g=3x+11. Ennek deriváltja f'(g)·g'. Négyzetgyök deriváltja pedig úgy jön ki, hogy a negyzetgyök az 1/2-edik hatvány. Menni fog innen? Ha nem, írd le, meddig jutottál.

- Az ötödik feladatot ugye meg tudod magad is csinálni?


Ha bárhol elakadsz, írd meg, pontosan hol és miért akadtál el. Ne azt írd, hogy pl. "az ötödik feladatot nem értem", valami konkrétabb dolgot mondj, hogy miért nem érted.

2011. nov. 9. 11:42
 2/2 anonim ***** válasza:

Gondolom, nem azért kérdezed, mert nem tudod megcsinálni, csak szeretnéd ellenőrizni.

Erre a célra én korábban mindig ezt használtam:

[link]

A Show steps gombbal részletesen is kiír egy megoldási menetet.

Most ezzel a hellyel ismerkedem:

[link]

A harmadik feladatod deriválása itt látható:

[link] derivatives.php?function=+e%5Ex%2F%283%2B3x%29&var=x&order=1

Gondolom neked is célszerűbb lenne begyakorolni egy ilyen ellenőrzési lehetőséget.

Egy kicsivel több munkával használhatod a GeoGebra programot, amivel így néz ki a harmadik feladatod:

[link]

2011. nov. 9. 11:47