Egy építkezésen egy 80 kg tömegű ember 20kg tömegű vödröt 5 m magasra kézben viszi fel. Mekkora a munkavégzésének a hatásfoka?

A képletet tudom,de ilyen feladatot nem tudok megoldani.Segítsetek! n=DElta eh/ delta eö
2011. nov. 9. 16:27
 1/1 BKRS ***** válasza:

F*s= (80+20)*g*s = 100*g*s

Fhasznos = 20*g*s

A hatasfok: 20*g*s/(100*g*s) = 2/10, vagyis 20%

2011. nov. 9. 17:51