Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki segítene a matekleckébe...

Valaki segítene a matekleckében? 8. osztály, geometriai számítások egyenlettel

Figyelt kérdés

Sajnos segítségre szorulok. Szín ötös vagyok matekból, de egyszerűen nem értem ezt a részt, nem tudom megoldani a feladatokat.

Segítenétek? igazából ha csak egyenletet írtok, mind a két feladathoz, és jó, onnantól megtudom csinálni, csak nem tudom összerakni :S

A feladatok:

1, egy derékszögű háromszög egyik külső szöge és a mellette fekvő belső szög háromszorosa együtt 280°. Mekkora a háromszög legkisebb belső szöge?


2, Egy egyenlő szárú háromszög alapon fekvő szögeinek összege 10°-kal nagyobb, mint a háromszög legnagyobb és legkisebb belső szöge különbségének háromszorosa. Mekkorák lehetnek a háromszög belső szögei?


2011. nov. 9. 19:48
 1/4 Darkey ***** válasza:

1. nem teljesen értem:D lerajzoltam meg minden:


3alfa + 1alfa = 280°

alfa=70° (a háromszög külső szöge)

a belső szöge pedig így 180° - 70° = 110° ami lehetetlen... mivel a belső szögek összege 180°. És mivel derékszögű ezért még ehez hozzá kéne adni 90°-ot:) De cáfoljatok meg, mert érdekel a feladat!

2011. nov. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

1.)


Mivel derékszögű, ezért az egyik belső szöge 90°.

Kilehet számolni a 280°-ot, hiszen az egymás mellett lévő külső és belső szögek összege 180°.

Innen már csak a két szög összegét kell kivonni a 180°ból, hiszen a háromszög belső szögeinek összege 180°


2.)

Az egyenlő szárú háromszög alapon fekvő szögei azonosak.

Próbáld meg egyenlettel leírni.

2011. nov. 9. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az első feladat:

[link]

A második feladathoz:

2*alfa -10 = 3*(béta - alfa)

Bétának beírom, hogy 180 - alfa

2011. nov. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a segítséget! :)
2011. nov. 10. 14:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!