2011. nov. 13. 14:26
2/3 A kérdező kommentje:
Tört. X harmad...
2011. nov. 13. 14:36
3/3 anonim válasza:
x-x/3-6=100-x+x/3+6 /+x/3
x-6=100-x+x/3+x/3+6 /összevonás
x-6=100-x+2x/3+6 /*3
3x-18=300-3x+2x+18 /összevonás
3x-18=300-x+18 /-18
3x-36=300-x /+x
4x-36=300 /+36
4x=336 /:4
x=84
Nekem végleg ez jött ki,de azért nézd át mert háromszor számoltam ki és mindig hibáztam valamit amivel ugyanúgy kijön valami eredmény,de elvileg ez már biztos jó,mert ötször néztem át.