Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Kémiai reakció egyenlet...

Kémiai reakció egyenlet megoldás, please help! (? ) Sürgős!

Figyelt kérdés

Valaki magyarázza el legyen szíves, hogy van ez a kémiai egyenlet rendezése, mert nem értem! Pl: (az alsóindexet *-al jelölöm)


H2* + O2* -> H2*O

és ezt úgy kell rendezni, hogy:

2H2* + O2* -> 2H2*O


de miért van így? Miért pont a H elé megy az a 2-es, amikor az O2*nél van egy fölösleges O? Ezt nem bírom megérteni:/ A segítséget előre is köszönöm!


2011. nov. 16. 16:03
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez egyenlőség.


Ha jobb oldalon 2 H van akkor bal oldalon is két H-nak kell lennie. Ugyanez kell az O-nál is. De mivel ez az O-ra nem igaz, ezért meg kell kétszereznünk a H2*O-t. De ekkor már jobb oldalon 4 H van, tehát bal oldalon is 4 H-t kell csinálnunk.

2011. nov. 16. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%

Nem szeretnék nagyon káromkodni, de ez sztöchiometria, ez így van és punktum!


Egyébként egyszerű az oka: minden gáz (kivéve a nemesgázokat) kétatomos molekulaként létezik a természetben, azok ketté "maguktól" nem hasadnak, így pl a levegőben nem keletkezik "O" atom, ezért ha H2O -t szeretnénk előállítani, ahhoz 2 db H2 és 1 db O2 molekula szükséges. Egyszerűbben nem tudom megfogalmazni...

2011. nov. 17. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Köszönöm szépen! nekem is sokat segített! :D köszi! <3
2015. febr. 13. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!