Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mi maradt ránk a török uralom...

Mi maradt ránk a török uralom után? Milyen szokásai vannak a törököknek?

Figyelt kérdés
2009. máj. 10. 15:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
fürdők
2009. máj. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
78%

Nem kézzel fogható, de a déli harangszó.

Azután a pécsi Barbakán, és a Dzsámi.

2009. máj. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
néhány töröktől átvett szó, azthiszem körte, nyereg...ilyenek
2009. máj. 10. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A déli harangszó-t nem a törököktől vettük át.

Hunyadi János 1456. július 22-én a nándorfehérvári diadal során győzelmet aratott a török sereg felett. A déli harangszó ezután is szokás maradt a keresztény világban a küzdelem emlékére.

2009. máj. 10. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem jó a déli harangszó, mert végül is a törökök miatt van. Nem tőlük vettük át, de ez ránk maradt a török uralom után.
2009. máj. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Mivel a szokásaikról is kérdeztél, de úgy láttam, erre nem kaptál választ. Nem tudom, pontosan milyen szokások érdekelnek. Nekem sógornőmnek török férje van, tudok egy-két dolgot. Pl szőnyegen imádkoznak, nem esznek sertéshúst, a nők Törökországban (ma már inkább a kisebb településeken) be vannak bugyolálva stb. Nem tudom pontosan mi érdekel. Ja, és azt tudtad hogy náluk nem fordították le törökre Malacka nevét a Micimackóból?
2009. okt. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!