Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Töri házi! 1 kérdés van csak,...

Töri házi! 1 kérdés van csak, a Honfoglalásról. Ki segít nekem? ( lent a kérdés ) Lécci!

Figyelt kérdés

Hol jött létre a hét törzs: Nyék, Megyer, Kürtgyarmat, Tarján, Jenő, Kér, Keszi?


Magna Hungaria -ban, vagy Etelköz -ben? :)


Lécci, segítsetek!! Előre is köszönöm, és SÜRGŐS!!!

Csak jó válaszokat, és LINK -elhettek is akár!


2011. nov. 17. 17:44
 1/9 anonim ***** válasza:
Etelköz vérszerződés rémlik?
2011. nov. 17. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Magna Hungáriában. Etelközben már elméletileg megvoltak ezek, és ott csatlakozott még három törzs,- ami a kazároktól vált le - ami egybe olvadt és így lett nyolc törzs (kabar).
2011. nov. 17. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 k.lau13 ***** válasza:
0%
Szerintem is magna hungária... nekem úgy rémlik... de a honfoglalásról tök keveset tudok és két éve volt róla szó úgy egyáltalán, azóta semmit nnem hallottam a honfoglalásról, szóval az én válaszom egyáltalán nem biztos hogy jó, töriből béna vagyok... ez csak most úgy beugrott :) szóval ha valami életbevágóan fontos dolgozatra vagy ilyesmire tanulsz, inkébb ne hallgass rám :DD bocs ez egy hülye válasz...
2011. nov. 18. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Egy biztos: a hét törzs már létezett, amikor Etelközben megköttetett a vérszerződés a törzsek vezetői között, hiszen törzsvezér csak akkor létezhet, ha törzs is létezik. Szerintem túlzás Magna Hungariában és Etelközben gondolkodni, hiszen ez pont a kezdő és a honfoglalás előttig az utolsó állomás. Az sem kizárt tehát, hogy a két állomás között hozták létre a törzseket. Azonban újabb érv lehet Etelköz mellett (ha már muszáj választani) az a tény, hogy a magyarság biztosan nem indul el szervezetlenül, vezetők nélkül a sztyeppén, tehát vezetőknek mindenképp lenniük kellett már Magna Hungariában. A nomád életmódra pedig a törzsi szerveződés a jellemző, tehát (hangsúlyoznám, csak ha muszáj) én inkább Magna Hungariát mondanám.
2011. dec. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
javítanék: "újabb érv lehet Magna Hungaria mellett..."
2011. dec. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
előző voltam
2011. dec. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
45%

ETELKÖZ, NE HALLGASS A HÜLYESÉGEKRE! Bocsi, hogy így reagáltam, töri szakos vagyok.


[link]

2012. jan. 7. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Töri" szakos létedre alaposabban is elolvashatnál egy szöveget, mielőtt belinkelnéd. Az általad bemásolt Wikipédia-oldalon egyetlen mondat van ami a hét törzsre utal, és az így hangzik:


"A szerződést a hagyomány szerint a hét vezér – Anonymus Gesta Hungaroruma szerint Álmos, Előd, Ond, Kond, Tas, Huba, Töhötöm, a hét törzs – Tarján, Jenő, Kér, Keszi, Nyék, Megyer és Kürtgyarmat vezére kötötte Etelközben egymással oly módon, hogy a szerződésben vállalt kötelezettségeik megerősítéseképpen vérüket egy edénybe csorgatták és ott összekeverték."


Azt akarod nekem mondani, hogy ott és akkor TALÁLTÁK KI a neveiket??? NEM! Világosan kivehető még ebből az ósdi szövegből is, hogy már régóta (legalábbis egy ideje) létező törzsfők és törzsek között köttetett a szerződés. Egy történelem szakostól pedig talán elvárható, hogy a saját tudását alkalmazva adjon tanácsot... wikipédiás linket minden szaktudás nélkül be tudnék másolni én is.

2012. ápr. 18. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Megyer


(magyar) -

2019. febr. 21. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!