Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » HELP, PLS! Fogalmazás, de nem...

HELP, PLS! Fogalmazás, de nem tudok mit írni! Ötletek?

Figyelt kérdés
Írni kell egy fogalmazást az utazásról, mint fogalomról (átlalában mit jelent, stb.) és ezt össze kell valahogy hozni Ödüsszeusszal, az Ödüsszeia szereplőjével, pl. hogy hogy fejlődött a jelleme, ilyesmi.... csak az a baj, h ennek a fogalmazásnak min. 2 oldalnak kell lennie A4-es füzetben, ami ugye elég húzós. Nem kész fogalmazást kérek ide, hanem ötleteket, gondolat(meneteket), h mit lehetne beleírni, mert nekem nincs hozzá (szinte semmi) ötletem.előre is thx.!
2011. nov. 19. 16:09
 1/1 anonim ***** válasza:

Fogalmazásnak én mindig úgy álltam neki, hogy először kitaláltam, hogy kb miket fogok érinteni, aztán csak ki kellett tölteni a főbb pontokat.

Bevezetésnek írhatsz arról, hogy az utazás átvitt értelemben is lehet venni, mivel az út szóból ered. És ugyebár az egész életünk egy utazás, a megtett út határozza meg a személyiségünket, ilyesmit. És innen kanyarodhatsz Odüsszeusz útjára. Hogy kitöltsd a két oldalt, megemlítesz a műből helyszíneket, állomásokat, ahol valami olyan történés volt, valami olyan élmény, ami kihatott a főhős jellemére. Sajnos már nem emlékszem az egész műre aprólékosan, pedig ebből érettségiztem, ezt húztam. Mégpedig a magam kidolgozott tételét mondtam el dicséretesre. :) Szóval gondold alaposan végig a művet, mert te is tudod, hogy az igazi nagy alkotások az irodalomban képletesek. Nyilván találsz számos példát mindarra amit írtam. Sok sikert.

2011. nov. 19. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!