Ezt hogy oldom meg? (a-1) (a+1) (a²+1) (a4+1)? Az a4=a a negyediken lenne

kerlek segitsetek
2011. nov. 20. 10:26
 1/4 anonim ***** válasza:

(a-1)(a+1) = a^2-1

(a^4+1) = (a^2+1)(a^2+1) -> (a^2+1)^3


(a^2-1)(a^2+1)^3 = (a^4+a^2-a^2-1)^3 = (a^4-1)^3

2011. nov. 20. 11:17
 2/4 anonim ***** válasza:

Lépésenként:

Mindig uazt az azonosságot alkalmazzuk (a+b)(a-b)=a^2-b^2

(a-1)(a+1)=a^2-1

(a^2-1)(a^2+1)=a^4-1

(a^4-1)(a^4-1)=a^8-1

2011. nov. 20. 12:53
 3/4 anonim ***** válasza:
Bocsi! Az utolsó sorban a második zárójelben + van nem kivonás!
2011. nov. 20. 12:55
 4/4 anonim ***** válasza:

Nehogy már ilyen ronda alakban adjuk meg!


(a-1)(a+1)(a²+1)(a4+1)


(a^2-1)(a^2+1)(a4+1)


(a4+1)(a4-1)


=a^8-1

2011. nov. 20. 12:58