(x-2) (x+2) (x2on) (x4en+16) ez hogy van?

2011. nov. 20. 10:58
 1/2 anonim ***** válasza:

(x-2)(x+2) = x^2-4

(x^2)(x^4+16) = x^8+16x^2


(x^2-4)(x^6+16x^2) = x^16+16x^4-4x^8-64x^2


asszem...

2011. nov. 20. 11:10
 2/2 anonim ***** válasza:

Lépésenként:

(x-2)(x+2)=x^2-4 (azonosság)

(x^2-4)(x^2)=x^4-4x^2 (tagonként beszorzok)

(x^4-4x^2)(x^4+16)=x^8+16x^4-4x^6-64x^2 (minden tagot, minden taggal szorzunk)

2011. nov. 20. 13:06