8. -os matek, táblázat, oldatos dolgok, hogy?


Hiányoztam múlthéten,és nem értem a feladatot,holnap TZ.Nem biztos,hogy osztályozza a tanárnő,de nem szeretnék lemaradni,jó lenne ha érteném. Tudna valaki segíteni?


Pl.: Összekeverünk 6 liter 80%-os és 8 liter 60%-os alkoholt. Hány százalékos a keverék?



itt hogy kell kitölteni a táblázatot,az egyenletet felírni és ellenőrizni?Előre köszi. (:


2011. nov. 21. 19:26
 1/10 anonim ***** válasza:
Súlyozott számtani középpel megoldható a feladat: (6*0.80+8*0.60)/(6+8)=0.6857, azaz kb. 68.57 százalékos a keverék oldat.
2011. nov. 21. 19:54
 2/10 anonim ***** válasza:

Matektanár vagyok. Most tanítottam ezt. Én szeretem ha józan paraszti ésszel gondolkodnak a lurkók. Kiszámolod az oldott anyagot: 6 l 80 %-a = 4,8 l

8 l 60%-a 4,8 l

összeöntve 8+6=14 l oldatod lesz, amiben az oldott anyag 4,8 + 4,8 = 9,6 l

14 l oldatban tehát 9,6 l az oldott anyag.

Megnézed hány %-a az oldatnak: 9,6:14=69 ---- 69%-os oldatot kapsz (kerekítve kicsit)

2011. nov. 21. 20:10
 3/10 anonim ***** válasza:

"Matektanár vagyok."


Én meg matematikus. Súlyozott számtani közepet már tanítják matek tanári szakon? Szomorú.

2011. nov. 21. 20:14
 4/10 anonim ***** válasza:

Ja, nem te tanítasz nyolcadikosokat. Talán nem véletlenül.

Én nem szóltalak le. Szerinted ezt megérti egy gyerek? Így tanítjuk nyolcadikban. Most írattam tz-t. NESZÓJJJÁÁÁ BE!

2011. nov. 21. 20:41
 5/10 anonim ***** válasza:
Ja, amúgy amit te írtál, gyakorlatilag ugyanaz csak egyben. Én lebontottam lépésekre, mert nem mindenki matematikus. A kérdező biztos nem.
2011. nov. 21. 20:42
 6/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat,igaz ez a súlyozott számtani közép nekem még nem világos,de a második válasz segítségével megértettem, megcsináltam a táblázatos módszert,kijött a végeredmény,és ennek alapján kis gondolkodással rájöttem a másik típusú oldatos feladat megoldására is. Köszönöm a segítséget! (:
2011. nov. 21. 21:31
 7/10 anonim ***** válasza:

"Ja, nem te tanítasz nyolcadikosokat. Talán nem véletlenül."


Ha nem is nyolcadikost, de többek között pótvizsgára készülő elsős gimnazistát tanítottam. Átment, sőt az osztályban ő lett a legjobb matekos.


Abban igazad lehet, hogy nem tudom, hogy tanítjátok. De valószínűleg én jobban átlátom a matematika egészét, mint egy mezei tanár. Így jobban is tudom, hogyan kéne tanítani.

2011. nov. 21. 21:43
 8/10 anonim ***** válasza:
Módszertan...
2011. nov. 21. 21:59
 9/10 anonim ***** válasza:
Mondanál egy tárgyat, amit te tanultál, de egy mezei tanár nem?
2011. nov. 21. 22:00
 10/10 anonim ***** válasza:
Semmire nem mész a módszertannal, ha a matematikát nem ismered.
2011. nov. 21. 22:08