Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Görögország kúltúrájáról...

Görögország kúltúrájáról valamilyen érdekességeket tudtok?

Figyelt kérdés
aki tud az irja le vagy ha vki oldalt tud azt is megköszönném :D
2011. nov. 27. 14:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom mire vagy kivancsi, irok par dolgot. A gorogok eleg lazak, ahogy a mediterran orszagok lakoira ez jellemzo. Reggel elmennek dolgozni, aztan 11-kor kave, aztan 5-ig munka, megint kave, aztan 11-ig megint munka. Ez ugye a meleg miatt ertheto, sok a szieszta. Hangosak, es nagy erokkel mutogatnak beszed kozben. Ha szulinap van, vagy epp ahhoz van kedvuk lekopnek egy parszor, mert az szerencset hoz. Eleg vallasosak, a szentek kepeit gyakran vegig csokoljak a templomokban. Ha egy nonek meghal a ferje, es 50 ev alatti, akkor 5 evig feketeben jar. Ha 50 ev folotti, akkor orok eleteben feketet kell viselnie. A karacsonyt ugye januarban tartjak es a vizkeresztet is unneplik. Sok gyereket szulnek es nem szeretik masra bizni oket, igazabol azt se nezik jo szemmel, ha az utcan megnezed a gyereket. Ha megtehetik a no nem dolgozik, hanem kiszolgalja a ferfit, ossze tartja a csaladot. Husvetkor naluk nem a nyuszi, hanem a katica hozza az ajandekot. Minden unnep rengeteg kajat jelent es tancot. Kaja es tanc...allandoan! Nem tudom meg mit irhatnek, hirtelen ennyi. Egy gorog lany voltam. :)
2011. nov. 27. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszi :D
2011. nov. 27. 16:15
 3/5 A kérdező kommentje:
de ki idősebb 50 évnél a nő vagy a férfi?
2011. nov. 28. 10:44
 4/5 anonim ***** válasza:
A nő. :)
2011. nov. 29. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Sok gyrost készítenek amit én nagyon szeretek
2011. dec. 2. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!