Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Tudd valaki segíteni? Valamely...

Mona1234 kérdése:

Tudd valaki segíteni? Valamely árucikk iránti kereslet az f (x) =e ( -0, 01x+12) - ez a kitevő - keresleti függvény írja le, ahol az x az egységárat f (x) a hozzátartozó keresletet jelenti. Milyen egységár mellett lesz árbevétel maximális?

Figyelt kérdés
2011. nov. 30. 18:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Deriváld f(x)-et, és ahol f'(x)=0, ott lesz lokális szélsőértéke. Ha f'(x) előjelet váltva nulla, méghozzá negatívból megy pozitívba, akkor van maximum. (Vagyis az előtte lévő kicsivel kisebb felvett érték negatív, az utána lévő kicsivel nagyobb felvett érték pozitív.) Vagy második deriválttal is ki lehet hozni.
2011. nov. 30. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A megoldás menetét tudom, a megoldással van gondom. Abban tudnál segíteni?
2011. nov. 30. 20:00
 3/5 A kérdező kommentje:
Létezik, hogy 1200 a megoldás?
2011. nov. 30. 20:02
 4/5 anonim ***** válasza:
Nálam f'(x) = e^(-0,01x+12) * (-0,01), ennek az értéke pedig soha nem lesz nulla, tehát nincs lokális szélsőérték. Szélsőértéke esetleg akkor lehet, ha a függvény csak egy bizonyos intervallumban értelmezendő a feladat szerint, ekkor az intervallum végpontjában lesz szélsőértéke.
2011. nov. 30. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
f'(x) = e^(-0,01x+12) * (-0,01)eddig jutottam el én is, innen nem tudtam tovább haladni. Megnyugtattál.Köszi a segítséget.
2011. dec. 1. 05:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!