Robinson Crusoe regénye alapján te milyennek képzeled egy hajótörött mai életét?

Figyelt kérdés

2. Állíts össze a történet alapján egy olyan napirendet, amelyből kiderül, hogy egy "mai Robinson" mivel töltené egy napját a szigeten! Lehet táblázatban is, 1 oldal kell legyen.

3. Készíts egy táblázatot, amely összefoglalja, hogy a mai kor embere milyen felszerelésekkel tudná túlélni a lakatlan szigetre kerülést.

4. Mire tanítanád meg Robinsont? Készüljön el 1 oldal terjedelmű fogalmazás, amelyben kifejted, hogy mai tudásunk alapján mire tanítanád meg Robinsont, hogy szigeten töltött élete könnyebb legyen!


2011. dec. 1. 22:42
 1/7 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

Hát ha sürgős, akkor gyorsan állj neki, mert szerintem senki nem fog egy komplett fogalmazást megírni helyetted.


Egyébként meg ezek a feladatok egyáltalán nem nehezek, csak le kell csücsülni és GONDOLKOZNI egy kicsit. Ugye nem igaz, hogy neked ENNYI ESZED SINCS?


Pedro

2011. dec. 1. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

1. Állíts össze.

2. Készíts el.

3. Találd ki.


Mégis mit gondolsz, valaki ezt megcsinálja helyetted? Elolvastad egyáltalán a regényt?

2011. dec. 1. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Lefogadom, hogy még a regényt sem olvastad el... :-[[

Pedig erre a tanárok általában hónapokat adnak!


Ülj le szépen és olvasd el a regényt : NAGYON ÉRDEKES!!!


Megemelem a kalapom a tanárod előtt, mert igyekezett nagyon érdekes feladatokat adni, nem csak azt írta elő, hogy írj egy olvasónaplót...


Amúgy én gyerekkoromban többször is elolvastam az említett művet, nagyon izgalmas, érdekes olvasmány, szegényebb leszel, ha kihagyod... :-))

2011. dec. 2. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik kedvencem..

Olvasom a kérdéseket,és már a fejemben is van hogy mit írnék.Sőt ha elővennék egy papírt meg sem állnék 1-2 oldal után

De gondolod,hogy megírom helyetted??

nem...

2011. dec. 2. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
75%

Természetesen én sem fogom, helyetted megírni a fogalmazást, de azt meg kell mondanom, hogy nagyon bárgyuak a kérdések, illetve egy cseppet sem találom értelmesnek őket.


Az első kérdés, a "mai Robinson" mivel töltené a napját a szigeten, nyilván ugyanúgy, mint a '"régi" Robinson, hiszen ez egy lakatlan sziget (kivéve, Pénteket..)tehát az eszközöket is ugyanúgy meg kell csinálnia, és nem valószínű, hogy a hajótörés során, keresztrejtvényt vinne magával a szigetre vagy egyebet, amivel eltöltené a napjait, tehát maradna az állatokkal való foglalkozás, amiket befogott, illetve az eszköz kitalálása, amivel befogja őket... Ház építés, ház körüli teendők, halászás stb.... Az eszközök tökéletesítése, mint az őskorban...


A 2,-ik kérdés, szintén értelmetlen, hiszen a mai kor embere, ha egy lakatlan szigetre kerülne, felszerelés nélkül, ahol magának kell meg szerszámokat csinálnia, semmiben nem különbözne a régi Robinsontól. játszunk el a gondolattal, követ pattintunk, liánnal egy bothoz kötjük, majd ezt fejlesztgetjük, hogy le ne essen, így kvázi lesz egy dárdánk. Tüzet tudunk csiholni és ha elég ügyesek vagyunk még halat is foghatunk, amit aztán a tűzön megsüthetünk. Aztán egy nagyobb hal szálkájából késfélét készíthetünk. Nagyobb vadak elfogására, (nem tudom, mi a neve) egy követ, rá liánt kötni, az a lényeg, hogy, amikor eldobja rátekeredjen az állat lábára stb...

Aztán valamilyen edényfélét csinálni, az gáz, ha nem agyagos a föld, már pedig valószínű, hogy egy korallzátonyon, vagy egy óceáni vulkánon nem sok agyagot találunk. Tehát a leves főzés kizárva, marad a nyárson sült étel.


A 3,-ik kérdés, hogy mire tanítanám meg Robinsont? Mivel nem vagyok egy műszaki zseni, valószínű semmire, amúgy, jó játszunk el a gondolattal, hogy zseni vagyok és oda kerülhetnék a szigetre, akkor vinnék magammal kézikönyveket, ilyenre gondolok, hogy a vizet sótlanítani, a vízesés energiáját felhasználva energiát csinálni, amit persze nem tudom, mire használna fel, hiszen nyilván nincsen áramvezetéke, sem villanykörtéje... Vagy szóba jöhet a hajó készítés, hogy eltudjon hajózni.


Szerintem ezek a feladatok tök baromságok. Bocsi, hogy nem csináltam hozzá kedvet. Imádok olvasni és már rég kinőttem az iskolapadból, de az ilyen kérdésektől fel áll a szőr a hátamon, még ennyi idő múltán is.

2011. dec. 2. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nem is úgy gondoltam hogy bárki is írja meg helyettem a fogalmazást! Csak valami kiindulási alapot szerettem volna amint eltudok indulni! Az utolsó kommentelőnek ezer köszönet! Sokat segített vele!


A kiolvasásról pedig: kb. 1 hónapot kaptunk rá, szövegismereti teszt volt csak belőle! De aztán megkaptuk ezt a feladatot is (én az utolsó pillanatban tudtam meg mivel amikor feladta épp beteg voltam! )

2011. dec. 6. 00:10
 7/7 anonim ***** válasza:
Na, ennek szívből örülök, ha egy kicsit segítettem :)
2011. dec. 6. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!