Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Le tudnátok írni a Légy jó...

Le tudnátok írni a Légy jó mindhalálig c. könyv 7. fejezetének tartalmát saját szavaitokkal kb 10-15 mondatban?

Figyelt kérdés
Cserébe mindenkit felpontozok. :)
2011. dec. 5. 15:45
 1/4 anonim ***** válasza:
91%

Szia!


Ezt az olvasónaplómból írtam le, amit pár évvel ezelőtt készítettem a könyv olvasása közben, remélem, hogy így megfelel.

:)


Nyilas Misit földrajz órán hiába kérdezgette a tanár, meg sem mukkant, mégis jelest kapott. Ezen a két osztálytársa, Szegedi és Gimesi Lajos összeverekedtek. Orczy Vilmos a reskontóról érdeklődött, erre Nyilas Misi azt hazudta, hogy visszaadta Pósalaky úrnak (nyugalmazott városi tanácsos/tanácsnok). Gimesi Lajos arra volt kíváncsi, hogy milyen számokat tett meg a lutrira (lottó), de Misi nem árulta el. Bánatában a tornaórán nem tudott ugrani (bakugrás), ekkor Orczy Vilmos közölte a tanárral, hogy Misi beteg.

2011. dec. 5. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Én megpróbálom folytatni.

Misi valóban beteg volt, el is ájult. A tanár megparancsolta, hogy öntsék le egy pohár vízzel. Misi magához tért a pálinkától, ami véletlenül a tanár poharában maradt.

Gimesi megsúgta Orczynak, hogy Misi elveszítette a reskontót, pedig kihúzták a számait.

A fiúk azon tanakodtak, hátha ellopták.

Misinek már nem csak a reskontó elvesztése miatt volt lelkiismeret furdalása. Az is bántotta, hogy összeverekedett Gimesivel, aki ezért komisz parasztnak nevezte.

"...szerette volna letenni a fejét az édesanyja ölébe. De hol van ő szegény?... Szegény édesanya..."

2011. dec. 5. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a hasznos válaszokat :) ment a zöld kéz!
2011. dec. 5. 18:18
 4/4 anonim válasza:
valakii le tudná írni ezt hosszaban ? előre is köszönöm
2016. jan. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!