Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogy lehet igazolni, hogy a...

Hogy lehet igazolni, hogy a keletkezett háromszogek súlypontjai egy egyenlő oldalú háromszöget alkotnak?

Figyelt kérdés
Van egy általános háromszögünk, melynek oldalaira egy-egy egyenlő szárú háromszöget szerkesztünk. Igazold, hogy a keletkezett háromszögek súlypontjai egy egyenlő oldalú háromszöget alkotnak!
2011. dec. 8. 22:12
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha az oldalakra egy-egy egyenlő szárú háromszöget szerkesztünk, azok súlypontjairól semmit nem lehet mondani.

Nézd már meg pontosabban a szöveget és módosítsd itt is!

2011. dec. 8. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha azok egyenlő OLDALÚAK, akkor már van mit bizonyítani:

[link]

Ez egy mozgó ábráról készült fénykép. Az eredetin az A, B, C pontok szabadon mozgatható, a 3 távolság változik, de mindig egyenlőek. Ez a bizonyítandó.

2011. dec. 8. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

ELNÉZÉST! Valóban úgy van a szöveg.

Van egy általános háromszögünk, melynek oldalaira egy-egy egyenlő oldalú háromszöget szerkesztünk. Igazold, hogy a keletkezett háromszögek súlypontjai egy egyenlő oldalú háromszöget alkotnak!

2011. dec. 9. 14:35
 4/6 anonim ***** válasza:

Biztos van más megoldás is, nekem ez jutott eszembe


[link]


DeeDee

************

2011. dec. 9. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a megoldást! Csak nem értem a jelölésben, hogy mi az N meg az M.
2011. dec. 10. 23:02
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem részleteztem a levezetést, abban fordul elő ez a két mennyiség


Az ábrán ott van a három kiinduló egyenlet, ezek a műveletek elvégzése és összevonás után a következő alakúak lettek

P² = a² + b² + c² - (2√3)*b*c*sinα

Q² = a² + b² + c² - (2√3)*a*c*sinß

R² = a² + b² + c² - (2√3)*a*b*sinγ


Itt neveztem el a két állandó mennyiséget, azaz

a² + b² + c² = M

2√3 = N


DeeDee

************

2011. dec. 11. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!