Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Az egyenleteknek (bármilyen:el...

Az egyenleteknek (bármilyen:első, másodfokú, logaritmikus, exponenciális stb. ) milyen gyakorlati alkalmazásaik vannak?

Figyelt kérdés
2011. dec. 11. 11:22
 1/4 A kérdező kommentje:
És ha tudtok, valami érdekességet is mondjatok:) köszi!
2011. dec. 11. 11:27
 2/4 anonim ***** válasza:

A legtöbb (ha nem az összes) természettudományos problémamegoldás, mérés, akármi az egyenletekre épül.

Logaritmus kell például az oldatok pH-jának meghatározásához (persze egyén adatok is szükségesek hozzá). De exponenciális/logaritmikus egyenlettel lehet pl. adott esetben kamatot és hasonlókat számolni.

Ahhoz is egyenletek kellettek, hogy ne omoljon a fejedre a ház. Nem tudom, mire irányul a kérdés, de az egyenletek nagyon-nagyon sok helyen előjönnek, oldalakon keresztül lehetne írni a példákat.

2011. dec. 11. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Gimiben én is mindig ezen agyaltam matekórán... egyszer megkérdeztem a tancsinénit, de nem adott valami kielégítő választ: bankokba használják.
2011. dec. 11. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi, ennyi bőven elég:) egy prezentációt készítek faktra és ahhoz kellett.
2011. dec. 11. 11:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!