Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mit jelentenek ezek a kifejezé...

Mit jelentenek ezek a kifejezések? (biológia 8. soztály, albuminok stb. )

Figyelt kérdés

Ezt írtuk, le a füzetbe, csak én beteg voltam és most nem tudom hogy ezek mit jelentek.. próbáltam utánanézni googleba de ilyen tudományos volt... valaki magyarázza el légyszi

albuminok globulinok fibrinogén

egyszerű összetett egyszerű

ozmózis hormonszállítás véralvadás

szállítás immunfehérje máj

puffer vércsoport

máj máj

nem tudom hogy a véralvadás=véralvadás gátlással? és az immunfehérjével mit csinál?

mi az az omózis, puffer,albumin, globulin, fibrinogén??


2011. dec. 15. 11:01
 1/4 A kérdező kommentje:
bocsánat ez így 3 oszlopba lenne.. csak valamiért nem úgy küldte el..
2011. dec. 15. 11:01
 2/4 anonim ***** válasza:

Ez egy táblázat. A felső sorba a vérben lévő fehérjéket írtátok. Tehát az albumin, a globulinok és a fibrinogén vérben lévő fehérje.

Alatta az van, hogy melyik milyen szerkezetű. Az egyszerű azt jelenti, hogy csak fehérjéből áll, az összetett pedig azt, hogy nem csak fehérje, hanem vmi egyéb anyag (pl. szénhidrát is van benne).

Alatta látod a feladatukat.

Az albumin felelős a plazma ozmotikus nyomásáért, a globulinok a védekezésben játszanak szerepet, az immunrendszer részei, a fibrinogén pedig a véralvadásban játszik szerepet.

Az alatta lévők szerintem elcsúsztak, mert nem igazán tudom kivenni melyik hova tartozik.

A máj vszínűleg azért van ott, mert ezek az anyagok a májban keletkeznek.

Hogy a puffer meg a vércsoport hogy került ide, azt nem tudom....


A véralvadás és a véralvadás gátlás pedig nem ugyanaz.

A véralvadás az, mikor megvágod magad és egy idő után eláll a vérzés, mert a véred "megalvad".

A gátlás meg nyilván ennek a folyamatnak a gátlása.


Az ozmózisnak nézz utána neten, hosszú lenne leírni.

Puffernek szintén.

2011. dec. 15. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
A puffer rendszer alatt a sók koncentrációját szokták érteni!
2012. jan. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Albumin, globulin a máj fehérjéi.
2012. jan. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!