Mi a helyes válasz? ( többi lent)


Egy olyan kilencjegyű egész számot keresünk, melyre igazak az alábbi állítások:

A két utolsó számjegyéből alkotott szám az első két számjegyéből alkotott szám kétszerese.

A szám osztható 4-gyel.

Minden egyjegyű páros szám szerepel a szám számjegyei között.

A szám számjegyei között ugyanannyiféle olyan számjegy van, melynek pontosan kettő osztója van, mint ahánynak kettőnél több osztója van.

Melyik lehet ez a szám a felsoroltak közül?



a 185 742 936

b 364 805 072

c 243 615 948

d 480 257 096


Azt tudom hogy a c vagy d , lécci segítsen valaki ; köszönöm :)


2011. dec. 16. 13:49
 1/6 BKRS ***** válasza:

A két utolsó számjegyéből alkotott szám az első két számjegyéből alkotott szám kétszerese: mind a negyre igaz.


A szám osztható 4-gyel: Mind a 4-re igaz.


Minden egyjegyű páros szám szerepel a szám számjegyei között: a-ban es c-ben nincs 0, szoval marad a b es d.


A szám számjegyei között ugyanannyiféle olyan számjegy van, melynek pontosan kettő osztója van, mint ahánynak kettőnél több osztója van:

1. pontosan 2 osztoja van: 2,3,5,7,

2. 2-nel tobb osztoja van: 0,4,6,8,9


1. tipusu a b-ben: 4

2. tipusu a b-ben: 4


1. tipusu szmjegy a d-ben: 3

2. tipusu szamjegy a d-ben: 6


Tehat akkor a megoldas: b

2011. dec. 16. 15:21
 2/6 anonim ***** válasza:

A két utolsó számjegyéből alkotott szám az első két számjegyéből alkotott szám kétszerese.

a 12x2=36,

b 36x2=72,

c 24x2=48,

d 48x2=96

Minden egyjegyű páros szám szerepel a szám számjegyei között. (2, 4, 6, 8)

a 2, 4, 6, 8,

b 2, 4, 6, 8,

c 2, 4, 6, 8,

d 2, 4, 6, 8


Az első két kritérium mindegyik pontnál teljesül.


A szám számjegyei között ugyanannyiféle olyan számjegy van, melynek pontosan kettő osztója van, mint ahánynak kettőnél több osztója van.

a

1/1=1

2/1=2

2/2=1

3/1=3

3/3=1

4/1=4

4/2=2

4/4=1

5/1=5

5/5=1

6/1=6

6/2=3

6/3=2

6/6=1

8/1=8

8/2=4

8/4=2

8/8=1

9/1=9

9/3=6

9/6=3

9/9=1

a: 2 osztó:3, 2 osztó felett:4


b

2/2=1

4/2=2

4/4=1

6/2=3

6/3=2

6/6=1

8/2=4

8/4=2

8/8=1

b: 2 osztó:1, 2 osztó felett:2


c

1/1=1

2/1=2

2/2=1

3/1=3

3/3=1

4/1=4

4/2=2

4/4=1

5/1=5

5/5=1

6/1=6

6/2=3

6/3=2

6/6=1

8/1=8

8/4=2

8/2=4

8/8=1

9/1=9

9/3=6

9/6=3

9/9=1

c: 2 osztó:3, 2 osztó felett:4


d

4/2=2

4/4=1

6/2=3

6/3=2

6/6=1

8/2=4

8/4=2

8/8=1

9/3=3

9/9=1

d: 2 osztó:2, 2 osztó felett:2

A szám számjegyei között ugyanannyiféle olyan számjegy van, melynek pontosan kettő osztója van, mint ahánynak kettőnél több osztója van.


Bocs, hogy ilyen hosszú lett, de biztosra akartam menni.

A helyes válasz a d, azaz 480 257 096.

2011. dec. 16. 15:21
 3/6 BKRS ***** válasza:
A 0 is egyjegyu paros szamjegy es 2-nel tobb osztoja is van.
2011. dec. 16. 15:52
 4/6 anonim ***** válasza:

15:52


A nulla (0, zéró) a matematikában szám és számjegy is egyben.

Számként az egész számok egyike; az 1 megelőzője, és a – 1 rákövetkezője; az egyetlen szám, ami sem nem pozitív, sem nem negatív. Általában a természetes számok közé sorolják, de ez csak definíció kérdése.

2011. dec. 16. 15:58
 5/6 BKRS ***** válasza:
Termeszetes szamokrol szerencsere nincs szo csak szamjegyekrol. Ennek megfeleloen kell szerintem a feladatot megoldani. A 0 tovabbra is paros es minden szam osztja.
2011. dec. 16. 22:27
 6/6 anonim ***** válasza:
BKRS: Go matek fakt. 15:52: Jó, a matek könyv is ezt írja.
2011. dec. 17. 01:46