Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Végeredmény 4-7- 8 =19....

Végeredmény 4-7- 8 =19. Helyes így a megoldás?

Figyelt kérdés

Sí túra előtt 4 nappal eszembe jutott,hogy az unokám osztálytársainak kesztyűket ígértem.

Szaporán munkához láttam,de aznap mégis 3 párral kevesebbet kötöttem,mint másnap.

A harmadik napon pedig kétszer annyit kötöttem,mint az első napon.

Estére kész lettem a 19 pár kesztyűvel.

Hány pár kesztyűt kötöttem az első napon?


2011. dec. 17. 12:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon tetszik ez a megoldás, és én minden nap felírom, hogy aznap menny sálat kötöttem, mert akkor nem kell kiszámolni...
2011. dec. 17. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 bongolo ***** válasza:

Jó a megoldás, de mi volt a menete? Próbálgatással jött ki?

Az is jó módszer, főleg ha általános iskola alsós vagy, vagy olyan gyerek feladatáról van szó.


Felsőben mondjuk így lehet megoldani:


Nevezzük x-nek az első napi kesztyűszámot.

Második nap: x+3

Harmadnap: 2x

Összesen: x + x+3 + 2x = 19

4x+3=19

4x=16

x=4


Tehát a megoldás 4.

2011. dec. 17. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget...

nem próbálgatással jött ki...csak az unokám 8 éves én 49 tehát ő úgy számol...én úgy mint bongolo leírta....de köszönöm szépen kedves ismeretlen....nem tudok kötni....úgy hogy nem számolok..minden nap

és mivel még törteket csak egy év múlva tanul....nekem kell a segítség a matematikai feladatok elmagyarázásához.....mert az iskolában,1 hónapban ha 2-3 szöveges feladatot csinálnak....és mivel számolni jól tud,csak a szöveges feladatokkal van problémája....de nagyon szépen köszönöm,hogy ti mindig segítetek nekem..hogy tudjam unokámat tanítani.....köszönöm

2011. dec. 17. 17:32
 4/4 anonim ***** válasza:

Bocsáss meg kedves nagyi, nem cikizni akartalak. Csak a példa szintjéhez képest annyira profin ( felnőttesen ) volt megszerkesztve a kérdés, hogy arra gondoltam, bennünket tesztelsz. Gratulálok, hogy segítesz az unokának matekből. Egyébként valóban úgy van, ahogy írtad: nem a példa megoldással van a gond, hanem a feladat megértésével. Vagyis magyarul is meg kell tanulniuk a gyerekeknek, melyik szó mit is jelent.

Egy matematikus nagypapi.

2011. dec. 18. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!