Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Milyen modellröl beszélnek?...

Magyar izom kérdése:

Milyen modellröl beszélnek? (matek)

Figyelt kérdés

6 csapat van, mindenki mindenkivel játszik 2-szer. Hány metcset kell lejátszani?


Èn simán leírtam, ki kivel játszik, és 30 kaptam, ami jó válasz.

De a javításban azt írják, "ha jó modellt használ" satöbbi..


Ezért kiváncsi vagyok, mien modellt kell ilyen kérdésekre használni? Hogy talán nehezebb ilyen fajtájú kérdéseknél könnyebb dolgom legyen...


Szóval én így oldottam meg:

1-2,1-3,1-4,1-5,1-6

2-3,2-4,2-5,2-6

3-4,3-5,3-6,

4-5,4-6

5-6

ez, 15 metcs, mivel 2 játszanak -->30 metcs.


2011. dec. 17. 14:57
 1/2 bongolo ***** válasza:

Bocs az offtopic-ért elsőre: meccs, nem "metcs", meg milyen, nem "mien".


De hogy konstruktív is legyek: Bizonyára a "modell" alatt azt értik, hogy ne kelljen felírni minden lehetséges esetet, hanem más meggondolásból jöjjön ki az eredmény. Én kétféle "modellt" is el tudok képzelni:


1) Mind a 6 csapat játszik a többi 5-tel kétszer, ez 6·5·2 lenne, de mivel az A játszik B-vel meccs ugyanaz, mint a B játszik A-val, ezért minden meccset így kétszer számoltunk, tehát osztani kell kettővel: 6·5·2/2 = 30.


2) Ha egyszer játszanának, ahhoz annyi meccs kell, ahány féleképpen ki lehet választani 6 dolog közül 2-t. Ez pedig 6 alatt a 2, ami 15. Ennek a duplája a válasz a 2 meccs miatt.

2011. dec. 17. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

15:15

A 2. megoldásod valóságtartalmát is úgy szokták levezetni, ahogy az elsőben kifejtetted. Egyébként meg minden fórumozó nevében köszönet, hogy szóltál a "mien"-ért. Nekem is fájt.

2011. dec. 17. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!