Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Egy levelet kell irnunk egy...

Egy levelet kell irnunk egy ismerosunknek, angolul?

Figyelt kérdés

irnunk kell egy levelet,pl egy nemreg latott ismerosunknek,vagy hasonlo...

ebbol irunk angol dogat,es 180 szavasnak kell lennie.

segit valaki? eleg magyarul leirni,h mintat tudjak venni az enyemre,mert meg magyarul sem tudok elkezdeni semmit....szoval nemis ekll angolul,csak amgyarul:D majd unokatesomek segitenek forditanixD (ezt fontos volt leirni)


2011. dec. 18. 20:45
 1/2 anonim ***** válasza:

gondolom baráti levél, akk


Dear (Name),


bekezdés, nemtom miről kell írnod, de akkor, rég nem hallottam rólad kb

tárgyalás vmi konkrét dolog kifejtése (elköltöztetek, akkor új ház bemutatása stb. ;karácsony lesz és vmit kértél, reméled azt kapod, ő mit kért stb. ; roszz az idő nem esik hó) na sztem kb. vmi iesmit írnék egy ismerősnek egy levélben

befejezés: hogy van, reméled hamar találkoztok


elköszönés: Best wishes,

a neved


hát tulajdonképpen 180szóba ennyi fér sztem csak bele, de persze azon is múlik, h mennyire feszegetsz egy témát a tárgyalásban, egy témáról akár 250 szót is ki lehet fejteni, csak kreatívnak kell lenni.

még egy jótanács: "hazudj" senki nem szólni semmit, ha azt írod a levélben, h elköltöztetek egy új családi házba, van nagy kert egy kutyát is kaptál, és tiszta heppi vagy meg van saját szobát stb, pedig valóságban nem történt ien.

a lényeg az, h vmi témához kapcsolódót írjál, még akkor is ha nem igaz, viszont az meg baj, hogyha igazat mondasz, és abból áll a tárgyalásod, h mostanában semmi nem történt velem, elolvastam egy könyvet, meg kaptam egy új kabátot, mert ez rövid is, meg csak "úgy" oda vannak dobálva a szavak meg igék.

egyszóval légy kreatív

remélem nem " too long; didn't read" lett a válaszom, és tudtam segíteni :D

2011. dec. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
fuu most nagyon sok ötletem tamadt:)) köszi szépen :)
2011. dec. 19. 16:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!