Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mi a különbség a fonológiailag...

Mi a különbség a fonológiailag és a morfológiailag determinált allomorfia között?

Figyelt kérdés
lenne még nyelvészeti kérdésem, ha van itt, aki ért hozzá :S köszi!
2011. dec. 19. 11:42
 1/2 anonim válasza:

:)) csak nem nyelvtudomány vizsgára készülsz? :D

ez engem is érdekelne amúgy

2011. dec. 19. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha nyelvészetet tanulsz, akkor nem árt megtanulnod a problémamegoldás metodikáját, biztosra veszem, hogy tanultatok ilyet. Most ezt én se fogom tudni neked 100%-ra megmondani, de ha szépen strukturálva lebontod a dolgot, rájöhetsz. Én azzal kezdeném, hogy mi az az allomorfia? (Én csak allofónról hallottam, de ilyen alapon az allomorfia egy morfémavariáns lehet. Ok, egy fogalom tisztázva. Utána végiggondolod, hogy mit jelent, hogy fonológiailag ill. morfológiailag determinált valami? Nyilván olyan jegyek, amit fonológiai ill. morf-i szegmensek határoznak meg. Felderíted, mik ezek a jegyek és hogy hol fordulnak elő. Ami ebből következik, azt pedig az allomorfra vonatkoztatod és végül felállítod a végkövetkeztetést vagyis, hogy akkor mi is a különbség (felsorakoztatod a relevánsabb jegyeket).
2012. jan. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!