Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Diák-tanár által tartott...

Diák-tanár által tartott matekórára mien ötleteitek vannak?

Figyelt kérdés

csüt. fordított nap lesz a suliban, és én leszek az egyik diáktanár matekon, de nincs semmi 5letem, h milyen feladatokat vigyek stb.

gimn.4.-es fak matekos vok, épp térgeometria forgástesteket veszzük, de bármi 5let, matematikához kapcsolódó "poénosabb" feladat jól jönne

köszi előre is :)


2011. dec. 19. 13:57
 1/5 anonim ***** válasza:
matek helyett magyart tartotok?
2011. dec. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ööö, nem tudom h ezt mennyire szarkasztikusan kérdezted, de tulajdonképpen egy matekórát kell prezentálni, lehetőleg úgy, h minél eredetibb, szellemesebb legyen, viszont mégse szakadjunk el a tárgytól, a matematikától, mint középiskolai tantárgytól. :)
2011. dec. 19. 15:16
 3/5 bongolo ***** válasza:

Gondolom azért írta az első azt amit írt, mert a "mien" szó elemzése magyarórához illik inkább. A "milyen"-nel nem lenne ilyen gond :)


De a kérdésedre is reagálok:

Tarthatsz mondjuk valamilyen számelmélet közeli dologból, azok között van pár aranyos. Mondjuk háromszögszámok, Pascal háromszög és a binomiális együtthatők, Fibonacci sorozat és az aranymetszés. Vagy komolyabb dolog: pitagoraszi számhármasok és a nagy Fermat tétel. Aztán ha tanultatok már komplex számokról, akkor másik komoly dolog: Euler-összefüggés, vagyis e^(iπ)+1=0, amit a legszebb képletnek is neveznek, mert összeköti az 5 alapvető matematikai konstanst: 0,1,π,e,i

2011. dec. 19. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
fú köszi, az a vicc, h ezeknek a felét (binominális 1ütt6ók, fermat-tétel(sejtés), fibonacci sorozat... ezeket már vettük órán, komplex számokat még nem vettünk, de sztem azt a felét amit vettünk nem árt egy picit 'játékosan' átismételni, kösz :)
2011. dec. 20. 15:26
 5/5 anonim ***** válasza:

határozd meg a fib. ennyiedik tagját...

írd le a pascal háromszög valahanyadik sorát...


de amúgy tényleg lehet nem ártana egy-két nyelvtan óra pluszba

2011. dec. 20. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!