Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogy tudom megállapítani,...

Hogy tudom megállapítani, hogy szinusz tétellel vagy koszinusz tétellel kell kiszámolni?

Figyelt kérdés
Egy3szög oldalai:a=16cm, b=12cm, c=7cm. Hogy kapom meg az alfa, béta valamint a gammát és a területet?
2011. dec. 30. 07:51
 1/6 anonim ***** válasza:

Területre én csak egy jó képletet mondanék, amit szerintem jó, ha az ember tud:


T= √(s(s-a)(s-b)(s-c))


ahol az s=(a+b+c)/2

2011. dec. 30. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Derékszögű háromszögről van szó a feladatban, vagy általános háromszögről?
2011. dec. 30. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Kitudod számolni mindkettővel, mindegy, hogy melyiket alkalmazod.

Viszont a cosinus-tételnek van egy olyan előnye, hogy ha netán tompaszög lenne az egyik szög (mint most is), akkor a tompaszöget a visszakeresés során maradéktalanul megkapjuk.


Viszont sinus-tétel esetén vegyük figyelembe azt is, hogy az első és második negyedben két szögnek is megegyezik a sinusa.


Utolsó jó nagy marhaságot kérdezett, az oldalakból látszik, hogy ez tompaszögű háromszög.

2011. dec. 30. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Látom írtál privit és derékszögű háromszögről van szó.


Ez esetben:

[link]


Ha derékszögű háromszögről van szó, akkor csak az alfa szöget kell kiszámolni, mivel:

van egy 90°-os szög, egy ismeretlen és egy alfa. Ha az alfát megkapjuk, akkor már az ismeretlent is tudjuk, hiszen 180°-(90°+alfa).

A linken szerintem nagyon jól le van írva a "Definíció a derékszögű háromszögben" című résznél. Remélem tudtam segíteni. :)

2011. dec. 30. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó, 83%-os, áruld már el kérlek, hogy lehet ez a háromszög derékszögű?!
2011. dec. 30. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Sok téves, hibás válasz után megérdemled a helyes megoldást:

[link]

2011. dec. 30. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!