Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki segítene nekem kémiából...

Valaki segítene nekem kémiából Ionos feladatokkal?

Figyelt kérdés

Szóval nagy gondjaim vannak ezekkel a feladatokkal mert egyszerűen nem tudom megérteni ezeket az ionos dolgokat. Pl.

Melyik ezek közül poláris molekula?

CO2----->2,5-3,5

NH3----->3,0-2,2

CCl4---->2,5-3,0

CH4----->2,5-2,2

A válasz a CH4, de van az a szabály, hogy a poláris az 0-nál NAGYOBB érték. Akkor miért a legkissebb az?

És mit jelent az, hogy diszkrét molekula? Melyek azok pl.?


Melyik a legvalószínűbb hogy oldódjon CCl4-ben?

Bárium klorid

Cézium klorid

Kálcium klorid

Foszfor klorid

A válasz a foszfor klorid de miért? Hogy tudom eldönteni?


Melyik anyag fog reagálni nátrium hidroxiddal, hogy só keletkezzen?

CH3CHO

CH3COOH

CH3COCH3

CH3CH2OH

A második a helyes, valaki segítene kérem???


2012. jan. 2. 15:29
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia. A molekula polaritását 2 dolog határozza meg. A benne lévő kötések polaritása illetve a molekula alakja. CH4-nél a kötés polaritása: poláris

A molekula alakja tetraéder.

De a molekula polaritása apoláris szval vagy rossz a feladat megfejtése vagy a kötés polaritását kérdezte... Azért apoláris mert szimetrikus a kötéselrendeződés -> a kötéspolaritások kioltják egymást

Diszkrét molekulák:

elemi gázok:H2, N2, O2, F2, Cl2

nem fémek: I2, P4, S8),

Óriás molekulák: kovalens vagy fémes kötéssel

2012. jan. 2. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az alkáli fémek kloridjai ionvegyületek. Az alkáli fém a kation, a klór meg klorid anion formájában van jelen. Ezek pl. vízben oldódnak.


A második az ecetsav. Sav meg hidroxid (lúg) reakciójával só és víz keletkezik.

2012. jan. 3. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!