Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Jól csináltam a feladatot?

Jól csináltam a feladatot?

Figyelt kérdés

Csak egy gyors kérdés, hogy jó-e mert nincs megoldúkulcs a könyvhöz. Szóval a feladat:

Egy pályázatra 8hazai és 4külföldi cég adott be pályamunkát. Egy első, két második és három harmadik díjat osztanak ki. Hányféle történhet ez?


Ezt úgy számoltam hogy: (12 alatt az 1)*(11 alatt a 2)*(9 alatt a 3)=55440.


A második kérdés az volt, hogy Hány esetben lehet külföldi a győztes?

Erre: ezt meg csak próbálgatással, hogy felírtam a lehetséges eseteket és 7lett.


köszi előre is



2012. jan. 3. 10:43
 1/5 bongolo ***** válasza:

Az első része jó.


A másodiknál hogy jött ki a 7?

- Ha az a kérdés, hogy az első díjat külföldi kapja, akkor az 4 esetben lehet.

- Ha az a kérdés, hogy van-e külföldi a 6 díjazott között, akkor (8 alatt 6) esetben nincs, vagyis (12 alatt 6)-(8 alatt 6) esetben van legalább egy.

2012. jan. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

köszi, a hét úgy jött ki hogy:

(első--második,második--harmadik,harmadik,harmadik)

1)k--h,h--h,h,h

2)k--k,k--h,h,h

3)k--h,k--h,h,h

4)k--k,k--k,h,h

5)k--k,h--k,h,h

6)k--k,h--k,k,h

7)k--h,h--k,k,k


k külföldi, h hazai, és ugye a sorrend nem számít szóval pl a k--k,h--h,h,h az ugyanaz mint a k--h,k--h,h,h

remélem érthető ahogy számoltam:D

2012. jan. 3. 13:00
 3/5 bongolo ***** válasza:

Ja, tényleg, csak az első helyezést néztem, de a többi is érdekes.

Szóval 4 féle lehet az első (vagyis (4 alatt 1)), aztán (11 alatt 2) a második és (9 alatt 3) a harmadik, tehát 18480.


Ha az első esetben érdekes volt, hogy melyik külföldi kapta mondjuk a második díjat, akkor most is érdekes.

2012. jan. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

De csak ha azt nézzük hogy külföldi illetve hazai, szóval nem különböztetjük meg az egyes cégeket, akkor az a 7 jó lehet?


ám köszi mindet

2012. jan. 3. 13:39
 5/5 bongolo ***** válasza:

Nem jó akkor se, kihagytál jópár esetet, pl:

k--h,h--k,k,h

k--k,k--k,k,h

stb.

Akkor második díj lehet 3 féleképpen, harmadik meg 4 féleképpen, összesen 12.

De szerintem nem így kell számolni.

2012. jan. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!