Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan tudom a legkönnyebben...

Hogyan tudom a legkönnyebben megkülönböztetni? Ikon, index, szimbólum

Figyelt kérdés
2012. jan. 5. 21:01
 1/4 vurugya béla ***** válasza:
100%

Az index olyan jel, amit a jelölt okozott.

Pl. Columbo nyomoz, idegen csikket talál a hamutálban - ez az idegen látogatóra utaló jel.

Az ikon olyan jel, amit nem a jelölt okoz, de valamilyen érzékünk (leggyakrabban a szemünk) a jelölthöz hasonlónak érzékeli.

Pl. A gyalogosok közlekedési lámpáján az álló és a sétáló ember, vagy az az SMS-hang, mely egy nyílvessző becsapódásának hangja. Ezekből a jelekből "ki lehet találni", mit jelentenek.

A szimbólumnál semmi köze a jelnek a jelölthöz. Pl. a "kutya" szó kiejtve nem hasonlít a kutya hangjához, a "kutya" szó leírva nem hasonlít egy kutya kinézetéhez. Ez csak emberek közti szokás (megállapodás?), hogy ez a hangsor és betűsor azt a négylábú szőrös izét jelöli...

Szinte minden szó szimbólum, a főútvonal tábla is az pl.


De a hangutánzó szavak (pukkanás) és a "vigyázat, vadveszély" tábla pl. már ikon!

2012. jan. 5. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 vurugya béla ***** válasza:
2012. jan. 5. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen! (:
2012. jan. 7. 11:36
 4/4 anonim ***** válasza:

Szimbólum, amikor mást értünk egy szó alatt, mint ami oda van írva. Például ebben a versben az Ősz az elmúlást jelenti. Ady a szimbólumait mindig nagybetűvel írta.

Ady Endre

Párizsban járt az Ősz


Párisba tegnap beszökött az Ősz.

Szent Mihály útján suhant nesztelen,

Kánikulában, halk lombok alatt

S találkozott velem.


Ballagtam éppen a Szajna felé

S égtek lelkemben kis rőzse-dalok:

Füstösek, furcsák, búsak, bíborak,

Arról, hogy meghalok.


Elért az Ősz és súgott valamit,

Szent Mihály útja beleremegett,

Züm, züm: röpködtek végig az uton

Tréfás falevelek.


Egy perc: a Nyár meg sem hőkölt belé

S Párisból az Ősz kacagva szaladt.

Itt járt, s hogy itt járt, én tudom csupán

Nyögő lombok alatt.

2022. máj. 15. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!