Fizika 8. osztály.1. Egy forrasztópákán 1 perc alatt 30c töltésű elektromos tulajdonságú részecske áramlik át. Mekkora a forrasztópákán átfolyó áram erősség?

2012. jan. 7. 09:47
 1/1 anonim ***** válasza:

I - elektromos áramerősség - [A]Amper

Q - töltés - [C]Coulomb

t - idő - [s] Secundum


Az áram egy vezetőben időegység alatt átáramló töltésmennyiség. -> I=Q/t=30C/60s=0,5A

2012. jan. 7. 11:40