Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Elmagyarázná valaki? Nem...

Elmagyarázná valaki? Nem értem.9. osztályos matek

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Holnap írunk belőle, és nem értem. A tanár nem angyon magyaráz. :/ Bajban vagyok! Már itt ülök felette egy órája de nem jutok semmire.



Nincs egy cikk, amiben elmagyarázzák az arányosságot? (egyenes,fordított)



pl. ezt a feladatot hogyan számoljuk ki:


A téglalap oldalainak aránya 2:5. A területe 490 négyzetcentiméter. Mekkorák a téglalap oldalai? Mekkora a területe?



Neki sem bírok kezdeni.

Kérlek titeket, segítsetek! :'(


2012. jan. 8. 20:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát, szóval az arányszámokat összeadod akkor ugye 7-et kapsz. Leosztod a 490 négyzetcentimétert a 7-tel. Azt beszorzod 2-vel és utánna 5-tel. Megkapod, hogy az oldalak: 140 és 350 centiméter.
2012. jan. 8. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Gondolom a kérdésedben rosszul írtad, a kerülete a 490 centiméter. A területet meg az a*b képlettel lehet kiszámítani téglalap esetén. Vagyis: 140*350=49000 négyzetcentiméter.
2012. jan. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi, de így sem értem.

És nem írtam el. A könyvből olvastam a feladatot, és ott is terület van írva.

2012. jan. 8. 20:39
 4/7 A kérdező kommentje:

Amúgy azt értem, amit leírtál.

Csak ez terület. (biztosan az, mert a területnek a mértékegysége a négyzetméter)

Szóval így nem értem.

2012. jan. 8. 20:44
 5/7 A kérdező kommentje:

Egyébként te is rosszul mondtad. :) Most nézem...


Nem 7 az arányok összege, hanem 14. Ugyanis a számok csak 2 oldalát jelölik a téglalapnak, míg annak 4 van!

2:5 = a:b


Egy téglalapnak az oldalai: a,a,b,b

2012. jan. 8. 21:00
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát a területnek több métékegysége van, csak mindig "négyzetben" kell megadni. De ne mond már, valami biztos, hogy rossz. Ha meg van adva a terület, minek kérdezné a végén, hogy mekkora a területe???
2012. jan. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Akkor 35, 35, 175 és 175. Igazad van.
2012. jan. 8. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!