Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Past Continuous (folyamatos...

Past Continuous (folyamatos múlt) -ról mindent amit tudok while, és when használatról írnátok nekem?

Figyelt kérdés
Köszönöm előre is.
2012. jan. 9. 17:16
 1/2 anonim ***** válasza:

Legalább a kérdést megfogalmazhatnád normálisan ((ha már megcsinálom a leckéd. bár a lustaság fél egészség, úgyhogy nem gáz. :D))


While - amíg, mialatt. általában folyamatos múlttal jár. van egy olyan jelentése is, hogy 'noha, ámbár'.

When - amikor. általában általános múlttal jár.


Szóval Past Continuous használata.

Was/Were + -ing.

Példák:

I was watching the tv when the telephone rang. Folyamatosan csinálok valamit és valami más bamm.

I was watching the tv while my mom was washing up the dishes/while listening to the radio. Én csinálok valamit, és közben történik valami, ha én csinálok mást is, akkor személy nélkül -inges alakkal kötöm.


Még két példa:

When Karen arrived, we were having dinner. Amikor megérkezett, mi előtte már elkezdtünk kajálni, és kajáltunk, mikor megjött.

When Karen arrived, we had dinner. Miután megjött, elkezdtünk kajálni.


Akkor használunk PCt ha nem csak úgy megtörténtek a dolgok egymás után, ha a cselekvésen van a hangsúly.

I was walking the the last evening when I saw Greg.

I walked the dog last evening and it was nice.

2012. jan. 9. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Kösz.Am nem leckének kellett.
2012. jan. 9. 18:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!