Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Miért érezzük hidegebbnek a...

Miért érezzük hidegebbnek a 0C°-os jeget mint a 0°C-os kávét? Mozdonynál a kéményből kijön a füst, és rögtön az alját nem látjuk hanem csak a tetejét, és h miért van ez, és télen vagy nyáron nagyobb-e ez a közeg?

Figyelt kérdés
2012. jan. 10. 17:57
 1/1 anonim válasza:

A füst alját részt nem igazán értem.... a 0C°-os azért van, mert az agyad jéghez a hideget párosítja. Ilyen jelegű kérdést még nem láttam, úgyhogy megjegyezném a hidegebb melegebb érzést az alapján kapjuk, hogy testünk többi része milyen környezetbe/ből van/jön, tehát ha egy -30C°-os szobából egy -20C°-osoba mész akkor azt is melegnek érzed... Remélem érted a lényeget.

Amúgy nyáron szokott nagyobb lenni a térfogat, de a második kérdést nem értem :/

2012. jan. 10. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!