Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » VOLTAIRE CANDIDE, Rövidítés/id...

VOLTAIRE CANDIDE, Rövidítés/idézetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Voltaire:Candide olvasmány rövidítéséről és idézeteivel kapcsolatban szeretnék segítséget kérni.

A rövidítés lehetőleg érthető legyen és minden fontos jelenet.

A másik meg az hogy ebből az olvasmányból kellenének az idézetek vagy nemtudom mik mivel a tanárom szereti az olyan feladatot, hogy "Ki mondta kinek?" több,mint a fele ebből áll:(

Köszi


2012. jan. 11. 14:22
 1/10 anonim ***** válasza:
26%

1. fejezet: Megismerjük Candide családját. Apja Pangloss, anyja Clara, a 17 éves húga pedig Sissi. Candide maga 21 éves. A bevezetésből csak annyi derül ki, hogy Candidenak el kellett hagynia a családi fészket az apja utasítására, aki szó szerint elkergette, mivel egy szörnyű bűnt követett el. A fejezetben nem derül ki, hogy mit.


2. fejezet: Egy toscanai bordélyházban talál menedéket a főhős, több napos éhezés után. Itt egy a házban dolgozó leány(Sophie) veszi úgymond magához. Ételt ad neki és foglalkozik vele.


3. fejezet: Kiderül Candide szörnyű bűne, szerelmi kapcsolat alakult ki közte és a húga között. A leány megérte, de a házat vezető érett hölgy fülébe is eljut a dolog, amit nem néz jó szemmel, ezért elűzi a főszereplőt.


4. fejezet: Zajlik a hétéves háború. Candide úgy gondolja,hogy nincs értelme az életének és meg kell halnia. Az öngyilkosság azonban vétek Isten szemében ezért a csatamezőre megy ki harcolni, hogy belehaljon az ellenséges támadásba.


5. fejezet: A harcokat mutatja be, Candide hősiesen küzd és 2 év alatt tábornoki rangot ér el. Egész Európában elismert hadvezérré válik, tiszteletnek örvendő gazdag emberré vált.


6. fejezet: Az idilli pillanatot a múlt régi árnyékainak megjelenése töri meg. Megjelennek a régi család tagok, akik pénzt követelnek a fiútól vagy leleplezik szörnyű bűnét.


7. fejezet: Candide a nyomás miatt végképp elhatározza az öngyilkosságot, beleveti magát a Rajna folyóba, de előtte felgyújtja a házát, amiben minden anyagi terméke megtalálható volt. Sissi siratja a bátyját, a szülők csak az elveszett pénzt sajnálják. Ekkor árulják el Sissinek, hogy valójában nem is voltak vértestvérek Candide-al, sőt Candide nem is az ő gyerekük, mivel egy közeli erdőben találták pár hónapos csecsemőkorában. Az ártatlan Sissi ekkor borzalmas dühbe gurul és elrohan. Másnap megmérgezi a szüleit és elvonul egy toscanai bordélyházba...

2012. jan. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Legfontosabb idézetek időrendben:


Candide Sissihez: Ó drága egyetlen testvérem, mily öröm és mily kegyetlenség a sorsnak ezen ajándéka.


Sophie Candidehoz: Kérlek Candide, maradj velem! Nem hagyhatsz el ily" nehéz órában, örömteli pillanat nem volt sok éltemben , de mióta ismeretségünk bimbózó gyökere talajközel ér: már érzem szívem megváltását, s veled lelkem-szívem beteljesül.


Candide záró monológjának legfontosabb része: Ó Rajna, nagy folyó, vedd magadhoz testem és lelkem vidd tovább az örökkévalóság folyamán.

2012. jan. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
köszönöm, de nem csak 7 fejezet igaz?:D
2012. jan. 11. 15:29
 4/10 A kérdező kommentje:
Esetleg még a legfontosabb 2 vagy 3 szereplő rövid jellemzését le tudná írni valaki?:)
2012. jan. 11. 15:37
 5/10 Balanus_concavus válasza:

Mivel ennyire lusta vagy és l.szarod az egészet megérdemelnéd, de mégse akarom, hogy megszívd. A fent leírt történetnek meg idézeteknek semmi köze nincs a Candidehoz. Azon kívül, hogy a főszereplőt így hívják, szerepel benne Pangloss (aki viszont nem az apja Candidenak) és a cselekményben benne van a hétéves háború. De a többi az valószínüleg az előző hozzászóló képzeletének szüleménye.


De ha vetted volna a fáradságot, hogy googleba beüsd fél percig sem tartott volna kideríteni, hogy hány fejezet és kik a szereplők:


[link]


látod nekem sem tartott sokáig, ha elolvasod a szereplők listáját sehol nincs olyan ,hogy Sissi meg Sophie... és a történet sem egyezik a feljebb leírttal.

2012. jan. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Balanus_concavus válasza:
fáradtságot akartam írni...
2012. jan. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
2012. jan. 11. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
ne hallgass az első válaszolókra..akkora baromságot írnak mint a ház...keress rá .
2012. jan. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
2012. jan. 22. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
én is csak bámultam, hogy most én olvastam rossz könyvet vagy valaki baromságokat ír.
2012. júl. 5. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!