CO2 anyagmennyisége 0.250 mol, mennyi az atomok száma?


A protonszámra rájöttem, de az atomok számára nem tudok:S

Köszi a segítséget:)


2012. jan. 14. 09:41
 1/7 anonim ***** válasza:

1 mól CO2 6*10^23db atomot tartalmaz.


0,25 mól CO2 Xdb atomot.


0,25/1 = X/(6*10^23)

X=1,5*10^23db atomot tartalmaz.

2012. jan. 14. 09:48
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi! Gondoltam erre, de a könyvbe 4.50*10^23 megoldásként.

Ezt nem értem hogy.:/ Vagy hibás lenne a megoldás?

2012. jan. 14. 09:56
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem is ez jött ki. Lehetséges hogy hibás a megoldás, olykor szándékosan is.
2012. jan. 14. 10:15
 4/7 anonim válasza:
segítek. 1 molekulában hány atom van?
2012. jan. 14. 11:06
 5/7 A kérdező kommentje:

Értem, köszi a válaszokat.


Utolsó, 6*10^23 db, nem?

2012. jan. 14. 11:29
 6/7 anonim válasza:

Hányadikos vagy? Komolyan kérdezem.

a széndioxid az egy molekula. 1 db szén (C) és 2 db oxigén (O) atomból áll. Tehát egy molekula három atomból áll. 1 mol molekulában 3 mol atom van. Innen már megy?

2012. jan. 14. 12:10
 7/7 A kérdező kommentje:
Tényleg, már értem köszi.
2012. jan. 14. 13:09