Általános Kémia segítség?


1., Egy gázelegy hidrogént és oxigént tartalmaz. Benne több a hidrogén mint az oxigénmolekula.Menny lehet a gázelegy átlagos moláris tömege? 1g/mol, 3g/mol, 17g/mol, 25g/mol, 33g/mol,


2., 1 kg metángaznak azonos hőmérsékleten és nyomáson ugyanakkora a térfogata mint: 2 kg oxigéngáznak, 1 kg oxigéngáznak, fél kg oxigéngáznak , 250g oxigéngáznak, 125g oxigéngáznak


3., Hány aniont tartalmaz 0, 25 mol kalcium-nitrát.


4., Az ammóniumionra vonatkozó állítások közül melyik helytelen?

Egyszeres töltésű kation

kötésszög: 109, 5 fok

benne 3 pí és egy datív kötés van

11 protont tartalmaz

moláris tömege 18 g / mol


5., Kristályrácsában delokalizált elektronok is vannak

nátrium

klór

mindkettő

egyik sem


A válaszokhoz magyarázatot is írnátok ?

Köszönöm.


2012. jan. 14. 14:58
 1/3 anonim ***** válasza:
Számolásokhoz nem értek sajnos:/ De gondolkodom rajta:D Addig is a 4-es : hamis a 3. állítás, mert 4 szigma kötése van. 5, nátrium, mert fém és a fémrácsban delokalizált elektronok vannak, klór pedig molekularácsos.
2012. jan. 14. 19:59
 2/3 anonim ***** válasza:

Az első nem akar kijönni :@

2, Avogadro törvénye miatt a térfogat és anyagmennyiség%-ok egyenlőek azonos hőm.,nyomás mellett, ezért 1kg (1000g) metán anyagmennyisége : m/M = 1000g/16g/mol =62,5mol

ez pedig a 2kg O2 -vel egyezik meg.

3, ez csak tipp. A képlet ha jól tudom így néz ki : Ca(NO3)2 tehát az anion (NO3) 2 mol a vegyületben, ezért erre jutottam : 0,25 *2 = 0,5 mol.

Utóbbi hogy jó -e passz sajnos. :S

2012. jan. 14. 20:12
 3/3 anonim ***** válasza:

Az első elvileg az utolsó, bár ebben sem vagyok biztos.:D

Nekem így nézne ki: van 1 mol O2 = 32 g. A H2 ennél több -> 34 g. Összesen 66 g /2 = 33 g/mol.

Remélem azért nem nagyon baromságok, és egy kis hasznát veszed:)

2012. jan. 14. 20:18