Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hol találhatom meg ezekekre a...

Hol találhatom meg ezekekre a kérdésekre a választ?

Figyelt kérdés

A Kőszívű ember fiai c. könyvhöz csinálok olvasónaplót. A tanár tett fel kérdéseket, és nekem válaszolni kell.

A könyvből hátra van 160 oldal, de csak 7 kérdés maradt.

Most olvastam el a "Sötétség" c. fejezetet, de már ebben sem találtam választ.

Na szóval azt szeretném tudni, hogy az alábbi kérdésekre kb. hol, melyik fejezetben fogok választ kapni?

A kérdések:

-Ki volt az "őslény"?

-Kinek volt először fehér, aztán fekete az arca?

-Milyen tisztséget töltött be Ridegváry az ellenség táborában?

-Milyen okiratot írtak alá a magyar főurak?

-Állt-e a Lánchíd?

-Ki volt Bajcsikné?

-Ki volt Mihány mester?


Nem a válaszok érdekelnek elsősorban, hanem az, hogy kb. melyik fejezetben találhatom meg őket!


2012. jan. 15. 10:34
 1/7 anonim ***** válasza:

Megpróbálok segíteni, először azokat írom, amit tudok.


Ki volt Bajcsikné?

Bajcsikné az a dajka volt, akinek Palvicz Ottó és Alfonsine közös gyermekét kellett volna felnevelni. Itt olvashatsz róla:

Második rész: Egy magános lovag

Ez alatt a link alatt megtalálod a keresett részeket:

[link]


Ki volt Mihály mester?

Keresd meg azt a részt, amelynek az a címe: Párharc mennykövekkel /Buda ostroma/

Így kezdődik:

Mikor május 4-ikén az első ágyúszó megzendült, Mihály mester otthagyta a házmesteri szobát; vigyázzon a házra, aki akar, s nyargalt kifelé. A kapuban összeütközött Richárddal, ki hadfőnökéhez sietett.

/Itt is szó van Bajcsiknéról. Richárd őt keresi./


Ezt a kettőt könnyen megtaláltam, később folytatom a többivel.

2012. jan. 15. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi!
2012. jan. 15. 15:21
 3/7 A kérdező kommentje:
Az első két kérdésre a választ már megtaláltam, nem kell!
2012. jan. 15. 15:22
 4/7 anonim ***** válasza:

Ok. Akkor az őslényt kiiktattam.


Rideghváry, a császáriaknál betöltött tisztségét itt találod:

SORSÁT SENKI SEM KERÜLHETI EL /Cím/


Eperjes tele volt császári seregekkel, mikor Zebulon behajtott.

A sorompónál nem bántották, látták, hogy pap; hanem adtak geleitscheint, hogy vissza is térhessen.

Egyenesen a főkormánybiztos szállása elé hajtatott. Szíve majd kiugrott féltében, mikor annak lépcsőin felballagott. Az egész úton mondta magában a neveket: Valentinus Schneiderius, Theophilus Schneiderius. Göttinga, Pukkersdorf. Szentül félt, hogy mégis, mikor a biztos előtt fog állni, mind valamennyit el fogja felejteni.

De már benne volt; előre kellett menni. Egyik szobából a másikba küldték, mindenikben ismeretlen, fancsali pofák írtak, dolgoztak valamit, végre bebocsáták a hatalmas császári biztos elé.

Zebulonnak a félelem is segített magát tökéletes, meghunyászkodott lelkipásztorrá maszkírozni; lehúzta a fejét a nyaka közé, midőn a biztos úr ajtaján belépett; a két kezét keblére tette ájtatosan; az egyikben volt egy nagy cilinderkalap, a másikban a filius progidus episztólája, s minthogy Schneiderius termete valamivel alacsonyabb volt Zebulonénál, meghajlítá térdeit, hogy a reverenda lábáig leérjen. S a világért föl nem emelte volna szemeit, midőn nagy ájtatosan elrebegé:

- Bonum mane praecor, domine perillustrissime!

De alig ejtette ki ezt az öt szót, amidőn a kormánybiztos úr hangos hahotára fakadva kiálta fel:

- Szervusz, Zebulon!

A villámcsapás nem lett volna oly rettenetes, mint ez a szó: "szervusz, Zebulon"!

Hősünk valóban úgy megrettent, hogy ha a reverendába nem támaszkodik, összeroskad.

- Hát téged mi az ördög hord itt ebben a papi ruhában?

Zebulon csak most bámult rá a megszólító kormánybiztosra. Rideghváry Bence volt az.


Megírnád, hol találtad meg a fekete és fehér arcú embert?

2012. jan. 15. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A Lánchíd a Zenit cím alatt található.


"- Ah, ti minden babért letéptetek előlünk!

- Még van egy levele. Mentsétek meg a Lánchidat!

- Igaz. Bajtársak, a Lánchíd elé!

- Isten veled! Ma még találkozunk. Én sietek a Bécsi-kapuhoz, ott még van egy makacs ellencsapat, amit le kell fegyverezni. Ti zárjátok el az útját a Lánchídhoz.

Az a Lánchíd az ország egyik büszkesége; az építészet valódi diadala; világcsoda, mit a rodoszi kolosszal egy sorban emlegetnek; most az forgott veszélyben.

A várparancsnok megmondá Budaváros kérelmi küldöttségének, hogy ha a vár elesik, ő e remekművét a világnak a levegőbe röpítendi. Szavait megörökítette a városi tanács jegyzőkönyve, melyben azok most is olvashatók.

S e fenyegetés komolyan volt mondva. "

2012. jan. 15. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Hát a Sötétség utáni fejezetben, ha jól tudom a címe Mindenváró Ádám.

A Zebulonnak lesz először fehér, aztán fekete az arca, mivel menekülés közben így rejtőzködik sok más egyéb mellett!

2012. jan. 15. 16:36
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha ilyesfajta kérdésed van, akkor amennyiben a kérdéses könyv megvan a Magyar Elektronikus Könyvtárban, onnan letöltöd mondjuk Word dokumentum formájában, a keresőbe meg beírod a kulcsszavakat. Jókai Mór „A kőszívű ember fiai“:


http:// http:// mek.oszk.hu/00600/00695/index.phtml

2012. jan. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!