Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Koordinátageometria feladat?

Koordinátageometria feladat?

Figyelt kérdés

Egy háromszög oldalainak felezőpontjai az A1(-2;1); B1(4;-3); C1(2;3) pontok. Határozzuk meg a csúcsok koordinátáit!

- elkezdtem, de háromismeretlenes egyenlet jött ki, vki segítsen!! Köszönöm előre is!


2012. jan. 16. 17:47
 1/5 anonim ***** válasza:

Számold ki az A1B1C1 háromszög oldalainak felezőpontjait, és tükrözd ezekre a szemközti csúcsot.


Vázlatosan:


A1B1 felező pontja C2(1, -1).

B1C1 felező pontja A2(3, 0).

C1A1 felező pontja B2(0, 2).


A1 tükrözve az A2-re A(3, -1).

B1 tükrözve a B2-re B(-4, 7).

C1 tükrözve a C2-re C(0, -5).


Asszem valami ilyesminek kéne kijönni, ha nem számoltam el... (Fejben csináltam, de végig gondoltam egy párszor...)

2012. jan. 16. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem igazán ezek a koordináták vannak a könyv végén :(
2012. jan. 16. 18:02
 3/5 anonim ***** válasza:

További javaslatok:

[link]

2012. jan. 16. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Elnézést kérek, a megoldások jók, csak elnéztem a feladat sorszámát
2012. jan. 16. 18:21
 5/5 anonim ***** válasza:

Igen, A-t elszámoltam. Az (8, -1). Viszont ha ezt javítjuk, akkor a második válaszolónak is ugyanaz jött ki, mint nekem. Nem írtad el a feladatot?


(Amúgy azt használtam, hogy az X(x1, x2)Y(y1, y2) szakasz felező pontja az ((x1+y1)/2, (x2 + y2)/2) pont, és az X pont tükrözve az Y-ra az az -1*(X+(-1*Y)) + Y pont, ahol két pontot úgy adunk össze, hogy koordinátánként összeadjuk őket, és úgy szorzunk -1-gyel, hogy koordinátánként megcseréljük az előjeleket.)

2012. jan. 16. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!