Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan tanuljak, úgy, hogy...

Hogyan tanuljak, úgy, hogy sok évre megmaradjon a fejemben az anyag?

Figyelt kérdés

2012. jan. 17. 02:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne!
2012. jan. 17. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Évekre csak az marad meg, amit rendszeresen használsz.Amit nem, azt elfelejted, bármennyire is tudtad annakidején.
2012. jan. 17. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj nagyon órán, és amit nem értesz kristálytisztán, azt azonnal kérdezd meg. Nagyon sokat számít, ha a tanár lefordítja a te nyelvedre az anyagot. Így megmarad biztosan. Nálam legalábbis bevált, tíz év után is emlékszem azokra a dolgokra, amiket megkérdeztem, holott nagy részüket soha nem használtam.

(bár ez sem igaz. az emberek nem azért nem használják soha az iskolában tanultakat, mert nincs rá szükségük - hanem azért, mert már nem emlékeznek rá. ha emlékeznének, akkor legtöbbjüknek sokkal könnyebb lenne az élete szerintem)

2012. jan. 17. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 bensdorp ***** válasza:

Sokszor kell ismételni, néhány tanulmány szerint 7x kell megtanulni valamit, hogy azt rendesen tudd.

Lassan, odafigyelve, sokszor tanuld az anyagot! Ez sajnos csak sok idő- és energiaráfordítással megy.

2012. jan. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az egyik válaszadónak igaza van. Csak azt jegyzed meg több évre, amit többször tanulsz és rendszeresen használsz.
2012. jan. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!