Hány légy maradhatott, ha 134 lábat számoltunk össze?


Egy elhagyott pincében 5 pók, 100 légy, 10 egér és 3 macska lakott egészen a mai napig, de sikerült kiköltöztetni a legyek nagy részét. Hány légy maradhatott, ha 134 lábat számoltunk össze?

5x8=40

100x6(légy lába,ha ennyi)=60

10x4=40

3x4=12 ez összesen 692 eddig jutottam.


feladatban a választható eredmények: 8,6,13,7,10,légy

de nekem sehogy sem jön ki jól az eredmény.........lehet,hogy nem jól tudom az állatok lábainak a számát??????


2012. jan. 22. 17:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha csak a legyeket költöztették ki, akkor a többi álat lábának az összege: 92

134-et számoltunk így: 134-92=42 láb maradt, amelyből kijön hogy 6*3=42, azaz 6 légy maradt még.

2012. jan. 22. 17:30
 2/4 anonim ***** válasza:

6*3 nem 42.

Az eleje jó volt, 42 láb tartozik a legyekhez, 42/6=7. Tehát 7 légy maradt.

2012. jan. 22. 17:35
 3/4 anonim ***** válasza:
Bocsi elnéztem valóban. Szorzás 1-es :D
2012. jan. 22. 17:51
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi....majd nem jol számoltam...én az osztásnál tévedtem...
2012. jan. 22. 18:24