Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Galgóczi Erzsébetről valami?

Galgóczi Erzsébetről valami?

Figyelt kérdés
Nem találok semmit Galgóczi Erzsébet - Eltévedt lovas című novellájáról. Valami leírást az íróról, meg valamit a művéról. Nem vagyok lusta keresni, de tényleg nem találtam semmit. Ha valakinek esetleg megvan ez az irodalom tétel vagy találna valamit nem küldené el nekem? Vagy legalább egy linket? Előre is köszönöm.
2012. jan. 22. 17:35
 1/8 anonim ***** válasza:

Egyszerűen Az eltévedt lovas c. novelláról semmit nem találtam.

Ezt a linket elküldöm, itt az életrajzát megtalálod, de ez nem sok segítség. Sajnos.


[link]

2012. jan. 22. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy valami elcsúszott a szövegben? Az eltévedt lovas egy Ady-vers (is).

Csak egy ötlet, mert erről a novelláról még én sem hallottam (pedig magyar szakos vagyok, lehet, hogy így szégyen:D).

2012. jan. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hát most lestem a tételsorokat, hogy elkezdem kikeresni a tételeket, és olvasom..és egyszerűen paff, de semmit nem tudok..nekem oda ez volt írva, hogy Galgóczi Erzsébet - Eltévedt lovas novella elemzése..:D hát mondom jó.:)
2012. jan. 22. 19:03
 4/8 anonim ***** válasza:

De van Galgóczi Erzsébetnek egy ilyen c. novellája. Én is sokáig tamáskodtam, de találtam rá utalást.

De sajnos csak annyit.

A háborúval hozza kapcsolatba és a magányosság érzésével.

"Az eltévedt lovas a magunkra maradottság, a felénk ügető halál képét jelentette ".

Ennél többet nem találok.

2012. jan. 22. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Akkor most erzem azt, hogy imadkoznom kene, hogy ne ezt huzzam majd juniusba?:D
2012. jan. 23. 10:18
 6/8 anonim ***** válasza:

Próbáld meg, nézd meg a könyvtárban!

Ott talán megvan. Nem gondolod?

Vagy biztosan tudnak ott neked segíteni. Valamit csak találsz róla.

Soha nem szabad feladni! Létezik még más is a neten kívül.

Üdv. Ági

/Könyvesbolt/

2012. jan. 23. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Vagy egyszerűen odamész a magyar tanárodhoz, hogy ezzel nem tudsz mit kezdeni.
2012. jan. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi a segítséget.
2012. jan. 23. 18:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!