Hogyan kell tanulni?

Figyelt kérdés

3 éve nem megy a tanulás.

Addig kitűnő voltam mindenből, de azóta vége...

Pontosabban az internet amióta van,azóta romlottak le a jegyeim.

Nem tudok odafigyelni a tanulnivalóra.

Nem ragad meg a fejemben a lecke.

Valamiért mindig a gépezésen jár az eszem, pedig nem szeretek egyáltalán itt ülni és netezni.

Tudnátok nekem adni praktikákat, vagy leírnátok a tapasztalatitokat?

Nektek hogy megy a tanulás?

Nagyon szépen köszi a választ előre is.

Ui.: Nem vagyok Facebook-függő,nincs is profilom,nem emiatt nem tudok koncentrálni.


2012. jan. 23. 20:11
 1/8 anonim ***** válasza:

Köttessétek ki a netet!:D

Amúgy igazából rajtad múlik az egész hogy rá veszed a magad a tanulásra, avagy sem...

PL: mielőtt nem tanultál meg másnapra addig ne kapcsold be a gépet majd csak utána, ha nem bírod megcsinálni azt, hogy beosztod a tanulást, pl: kicsit netezel, tanulsz, netezel, tanulsz akár... én gyakran szoktam így, habár nekem semmi elfoglaltságom du...(kivéve amikor 4ig iskolába vagyok)...


ui: kezdetben nekem is volt ilyen bajom hogy rontottam, de kb félévig tartott, és még ált, suliba!

Lehet nem jó tanácsokat adtam, de hátha van aki jobbat tud!:D

2012. jan. 23. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 BKRS ***** válasza:
A tanulni valo leckebol mindennek nezz utana a wikipedian.
2012. jan. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

20:18-as:

Csak tanulás után kapcsolom be a gépet,ha hazajövök a lecke az első.

De az a baj,hogy nem tudom megjegyezni.

Tanulok,úgy érzem,hogy tudom,és másnap filmszakadás.

Semmi nincs meg az előző napi dolgokból.

De azért köszi.

2012. jan. 23. 20:49
 4/8 anonim ***** válasza:

Laborvizsgálatot csináltass, mert lehet, hogy vashiány áll a háttérben.

Nem is gondoltuk volna a lányunknál, hasonló tüneteket tapasztalt magán. Láttuk mi is, hogy nincs valami rendben vele.

Beigazolódott, 4-es volt a vasa. A pótlás során, után "szárnyalt." Figyelni kell folyamatosan erre nála ezentúl.

Hátha - bár nem kívánva - ez áll a háttérben...

2012. jan. 23. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 BKRS ***** válasza:
100%

Probald tobb szempontbol megkozeliteni ugyanazt az anyagot. Ha talalsz regi tankonyveket, vagy szakirodalmat arrol amit tanulsz, olvass hozza, nezz videokat, probalj a tanult anyaghoz kapcsolodo dolgokkal foglalkozni.

En azt vettem eszre magamon, hogy ugy 50% extrat kell tanulnom, ahhoz, hogy a normal anyag megmaradjon.


Egy masik dolog ami bejott nekem, az, hogy kozvetlenul lefekves elott irok egy rovid listat mindarrol a tananyagrol amivel foglalkoztam, csak a legfontosabb dolgokat felirom a tananyagbol.

Fizika haziban a U=RI egyenletre voltak feladatok, matekbol parhuzamos szelok tetele ment, Irodalombol Pazmany Peter es az ellenreformacio, toribol meg a becsi beke Bocskai es Rudolf kozott meg a zsitvatoroki beke.

Aztan reggel kozvetlenul ebredes utan atnezem a listat, es minden pontrol gondolkozom 2-3 percet.

Ha verset kellett memorizalni, akkor ebredes utan kozvetlenul ezzel szoktam kezdeni, probaltam felmondani magamnak amit elozo este tanultam. Tobbnyire az akadozo reszletek is helyre kerultek reggelre, de ha kihagytam ezt a reggeli felmondast, akkor valahogy kesobb elvesztek a nap folyaman.

2012. jan. 24. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Én azt tapasztaltam amit este le fekvés előtt

tanulsz az jobban benne marad az agyadban

ez azért van mert este fáradt az agy ez által

többet kell küszködnöd hogy bent maradjon az agyadban.

Remélem segitetem ezzel.

2012. jan. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

A módszer sokat számít.

Például, ha kijegyzetelsz valamit, sokkal könnyebben megtanulod, mint tankönyvből. Nem tudom, konkrétan melyik tantárggyal vannak problémáid. Törin péládul úgy lehet segíteni, hogy mindent kijegyzetelsz, vagy legalább kiemelsz a tankönyvből. És a fogalmakat például mindig pirossal, a neveket zölddel, az évszámokat rózsaszínnel. De a jegyzetben másra nem használod ezeket a színeket. Ez sokat segít. Kémiából a narancssárga cetlikre írod a képleteket, a citromsárgákra az egyenleteket. Verset lehet úgy tanulni, hogy minden sorhoz rajzolsz egy apró, egyszerű (!) képet, így van, ami arra aszakaszra emlékeztet. Elsőnek szöveggel tanulod, aztán már csak a képeket nézed, aztán már a képek is a fejedben vannak. Ha lefekvés előtt még egyszer átnézed, az sokat segít. Ugyanígy, amit reggel átnézel, megtanulsz, az nagyon jól megmarad a fejedben arr a napra, de másnap már kevés dologra fogsz emlékezni belőle.

Egyébként lehet, hogy jót tenne, hogy mondjuk egy hónapig nem ülsz gép elé (tudom, hogy nehéz betartani), aztán meglátod, hogy így könnyebben tanulsz-e. Plusz a mozgás segíti az agyad oxigénvbevitelét, amire nagy szükség van a tanulásnál.

2012. ápr. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
51%
Szarj bele a könyvedbe és aztán nyomda tanár orrába azala szöveggel ha nem ad 5-st akkor meg eteted vele :D
2013. jan. 19. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!