Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Szophoklész érvelésben tudnál...

Szophoklész érvelésben tudnál segíteni nekem? Lent.

Figyelt kérdés

Érvelés


Az emberi magatartásformák, az emberi természet bemutatása az irodalmi művek állandó tárgya. Az alábbi Szophoklész-idézetet is figyelembe véve, fejtse ki véleményét az emberi természet sokszínűségéről! Érvelő esszéjében három, különböző kultúrtörténeti korszakban megjelenített, tanulmányai során megismert irodalmi alak magatartásformájára hivatkozzon!


"Sok van, mi csodálatos, / De az embernél nincs semmi csodálatosabb, / Ő az, ki a szürke / Tengeren átkel, / A téli viharban / Örvénylő habokon ´(...) / Lakhatatlan szirteken / Tűző nap forró sugarát s a fagyot / Kikerülni ügyes, mindenben ügyes, / Ha akármi jön, ám a haláltól / Nem tud menekülni, / De gyógyírt a nehéz nyavalyákra kigondol. / Ha tud valamit valaki, / Mesteri bölcset, újszerűt, / Van, ki a jóra, van, ki gonoszra tör vele." (Szophoklész: Antigoné)


Erről kellene írnom, de megakadtam, hogy őszinte legyek fogalmam sincs hogyan induljak el ezen. :( Köszönöm előre is!


2012. jan. 28. 16:42
 1/3 vurugya béla ***** válasza:

Hamlet, Szilveszter és Eliot Rosewater.


Shakespeare hőse -sok helyen kiderül a drámából- átérzi a többi ember problémáját, de csak sajátjára koncentrál.

Petőfi hőse átérzi a tömegek gondjait, de a tömegek nem értik meg őt.

Vonnegut hőse egyesével tesz jót az emberekkel, míg saját igényeit nullára redukálja, mégis a közízlés szempontjából visszataszító.

A háromban sok dolgot össze lehet hasonlítani, szerintem hálás téma.

2012. jan. 29. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Estis vagyok, és másfél 2 oldalt kellene írnom erről. Idézni kell, azt is hogy honnan...Megőrülök, ilyennel még nem találkoztam, holnap le kellene adnom, de ez számomra nehéz. :( Előző érvelést 4-esre írtam, mert egyszerű volt, ez meg?! Ha nem probléma Neked, tudnál bővebben segíteni? Nagyon hálás lennék érte!
2012. jan. 29. 10:01
 3/3 A kérdező kommentje:
Közben megoldottam....Többet se kérek soha senkitől segítséget! :S
2012. jan. 29. 14:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!