Hogyan kell a következő fizika feladatot elvégezni?


kérlek benneteket, hogy magyarázattal és végigvezetéssel együtt, legyetzek kedvesek és segítsetek ki engem a következő feladatban.


Hányszor több időre van szükség az m tömegű, 20C fok hőmérsékletű víz 100C fokon történő elforralásához, mint 100 C fokra való felmelegítéséhez, ha a melegítő teljesítménye mindkét esetben azonos? A víz fajhője: c=4,2, forráshője: L=2256


s segítségeteket előre is nagyon szépen köszönöm, a feladat sürgős a számomra


2012. jan. 29. 19:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Mennyi a víz tömege??
2012. jan. 29. 19:27
 2/4 A kérdező kommentje:
máris kérdezem az illetékest
2012. jan. 29. 19:30
 3/4 A kérdező kommentje:
nah, aztmondja, a feladatban nincs megadva, csupán ennyi, hogy m tömegű
2012. jan. 29. 19:31
 4/4 anonim válasza:

t2/t1=m*Lf/c*m*ΔT

innen most ki esik az m tömeg.

szóval az egyenlet:

t2/t1=2256/4,2*80


t2/t1=2256/336


t2/t1=6,714285714

2012. ápr. 11. 17:21