Mennyi a kalium hydroxidos oldat ph erteke ha 50 ml oldatban 2,75 mg kalium van?

hogyan kell kiszamolni? valaszaitokat koszonom
2012. jan. 31. 14:40
 1/2 BKRS ***** válasza:

M(K)= 39g

2,75 mg K anyag mennyisege 2,75*10^(-3)/39 = 0,0705128205 *10^(-3) = 7*10^(-5) mol

van 5*10^(-2)dm3-ben.

[OH]=[KOH]=7*10^-5/(5*(10^-2))= 1,4*10^-3

Akkor ennek a pH-ja 11 korul lesz.

pOH = -log(1,4*10^-3) = 2,85387196

pH = 14-pOH= 11,146128

Nezd at a szamolast.

2012. jan. 31. 16:15
 2/2 A kérdező kommentje:
atneztem, jol van..koszonom szepen :)
2012. febr. 1. 09:36