Mennyi 33+34+35+ . +75+76+77=?

Nem csak a megoldásra lenne szükségem, hanem arra is, hogy anélkül, hogy egyesével összeadnánk a számokat, hogyan lehet kiszámolni.
2012. jan. 31. 16:37
 1/3 Kinga néni ***** válasza:
100%

alkoss számpárokat!

33+77=110

34+76=110

stb.


45 szám van, így a középsőnek nm lesz párja, de ez éppen az 55. illetve a párok száma: 44/2=22


tehát: 22+110+55=2475 a vége.

2012. jan. 31. 16:39
 2/3 anonim ***** válasza:
79%
2012. jan. 31. 16:40
 3/3 A kérdező kommentje:
köszi szépen a válaszokat <3
2012. jan. 31. 16:48