(a+b)² * (2a-3b)-(a-2b)³


(a-2) ez a hatodikon


Kiemeléssel szorzattá alakítás: a.) 9a+3ax-x-3=3a(3*x)-(x+3)=(3+x)*(3a-1)


Kiemelés: 9a²x²-25y²


36a³-49a



előre is nagyon köszönöm


2012. febr. 1. 17:59
 1/6 BKRS ***** válasza:

36a³-49a = a( 36a^2 -49) = a*((6a)^2 -7^2)=

=a*(6a-7)(6a+7)

2012. febr. 1. 18:18
 2/6 BKRS ***** válasza:
9a²x²-25y² = (3ax)^2 -(5y)^2 = (3ax-5y)*(3ax+5y)
2012. febr. 1. 18:19
 3/6 BKRS ***** válasza:

9a+3ax-x-3=3a(3+x)-(x+3)=(3a-1)(3+x)

volt benne egy hiba: *-ot irtal + helyett.

Amugy mi lenne itt a feladat?

2012. febr. 1. 18:21
 4/6 BKRS ***** válasza:

(a-2)^6 = a^6 -6a^5*2 + 15 a^4*4 - 20a^3*8 + 15 a^2 * 16 - 6a*32 +64 =

=a^6 - 12a^5 + 60a^4 - 160a^3 + 240a^2 - 219a* + 64

2012. febr. 1. 18:24
 5/6 BKRS ***** válasza:

(a+b)² * (2a-3b)-(a-2b)³ =

= (a^2 + 2ab + b^2)(2a-3b) - a^3 +6a^2b - 12ab^2 +8b^3 =

= 2a^3 + a^2b -4ab^2 -3b^3 - a^3 +6a^2b - 12ab^2 +8b^3 =

=a^3 + 7a^2b -16ab^2 +5b^3

2012. febr. 1. 18:27
 6/6 A kérdező kommentje:

nagyoon köszönöm:)

jajj, azt én rontottam el, mert az már egy kész feladat volt. még egyszer köszönöm!!

2012. febr. 1. 18:42