Help! Segítseteg a mtek háziban. Ezt hogy kell kiszámolni?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Beteg lettem és barátnőm küldte el a leckét. Sajnos a matek könyvemet a múlt héten elrakta...-.-

A matek házim (függvények) a következő: Az alábbiakat x+2-re kell <-ezt nem értem. hogy érti azt, hogy x+2-re kell??: g(x)=2/3 ; g(x)=2x=? <-ez mi? nem értem. ; g(x)=-3 ; g(x)= - 84x=? <-újra itt van amit szintén nem értek.

Ennyi lenne.

Aki tudja/érti az légyszi válaszoljon, Köszi előre is. :)


2012. febr. 2. 18:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Csak ezt tudtam kihámozni a kérdésből:

[link]

2012. febr. 2. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
még mindig nem értem. :/ m1. azért köszi :)
2012. febr. 2. 19:17
 3/4 vurugya béla ***** válasza:

Az előző jót mond szerintem is, csak magyarázom még, mert nem érted. A függvényekben mindenhol az x helyére (x+2)-t kell helyettesíteni, csak ez a feladat.

"Ollóval ki kell vágni" a függvény szabályából minden x-et és mindegyik helyére (x+2)-t kell beragasztani. Ez egy új függvényt ad, a benne levő zárójelet utólag fel lehet akár bontani is.

Az első függvényt meg csak úgy kell hagyni, magára vessen, ha még egy x sincs benne. :)

2012. febr. 2. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi :) már kezdem érteni :)
2012. febr. 5. 16:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!